mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen wreszcie wyprzedza Toyotę

Volkswagen wreszcie wyprzedza Toyotę

Niemiecka marka od dawna planowała przejąć od Toyoty koronę największego producenta samochodów. Jest duża szansa, że uda się to w tym roku - po pierwszych miesiącach Volkswagen jest na dobrej drodze.

Volkswagen wreszcie wyprzedza Toyotę
Według danych Jato Dynamics pierwsze dwa miesiące bieżącego roku były pomyślne dla grupy Volkswagena i to mimo bardzo słabej sprzedaży aut VW w USA. W styczniu oraz lutym na całym świecie kupiono 1 368 847 sztuk samochodów z marek Volkswagen Group. Tymczasem Toyota Motor Corporation z Lexusem i spółką sprzedała o 129 000 aut mniej, co daje wynik o ok. 10% gorszy.

Popyt na auta VW Group wzrósł o 0,8% w porównaniu do roku ubiegłego, natomiast samochody Toyoty i pokrewnych marek nie są już tak pożądane - spadek sprzedaży wyniósł 5,1%. Mimo wszystko nie należy przekreślać szans japońskiego giganta na utrzymanie czołowej lokaty w światowej klasyfikacji - do końca roku może się jeszcze sporo zmienić.

Równie ciekawa sytuacja jest na ostatnim miejscu podium: co prawda General Motors (m.in. Chevrolet, Opel, Cadillac) poprawiło sprzedaż o 1% (1,07 miliona sztuk), ale koreański alians Hyundai-Kia zbliża się coraz większymi krokami. Wyniki poprawiły się o 1,9% i już jedynie 120 tys. aut dzieli Koreańczyków od trzeciego miejsca. Piątym producentem samochodów pod względem ilości jest w tym roku póki co Ford. Za nim kolejno Renault-Nissan, Honda, Fiat Chrysler Automobiles, Suzuki i PSA (Peugeot-Citroen). W pierwszej dziesiątce największy progres sprzedażowy odnotował koncern Renault-Nissan (+4,7%), a w największym dołku wśród potentatów jest PSA (-5,6%).

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Innowacyjna szyba w Volkswagenie

Innowacyjna szyba w Volkswagenie

Technika 2017-01-31

Komentuj:

~Inko33 2015-04-21

Chyba VW przez krótki czas był liderem nasz szef też przekonał się do japońskiej marki i ma zamiar kupić trzy toyoty Prius na firmę

~MałaMi 2015-04-14

Po tym co przeczytałam bardzo proszę się wiecej nie wypowiadać na temat samochodów. Jeżeli ktoś wybierai VW nad Toyotę, to bez komentarza bo ręce opadaja. Szerokiej drogi!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.