mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen zwolni 20 tys. pracowników

Volkswagen zwolni 20 tys. pracowników

W skutek programu restrukturyzacyjnego niemiecki koncern Volkswagen AG w ciągu trzech najbliższych lat zlikwiduje 20 tysięcy miejsc pracy. Zarząd VW tłumaczy tą decyzję zwiększeniem konkurencyjności koncernu na globalnym rynku.

Volkswagen zwolni 20 tys. pracowników
Niemiecki producent chce zwiększyć produktywność pracowników w fabrykach. Oznacza to, że ogólna załoga zakładów po odejściu zapowiadanych 20 tys. pracowników najprawdopodobniej przejmie ich obowiązki. Jak powiedział na konferencji prasowej w zeszły piątek (10.02) szef VW Bernd Pischetsrieder: „Aby w długim terminie móc zapewnić koncernowi możliwość rozwijania się musimy szybko i konsekwentnie rozwiązać problemy z którymi boryka się marka.”

Volkswagen musi zdaniem Pischetsriedera ogranczyć koszty produkcji. Nie jest to możliwe przez ograniczenie kosztów podzespołów, ponieważ wówczas mogłyby być gorszej jakości. Dlatego szefostwo VW chce zlikwidować mało produktywne zakłady i być może początkowo ograniczyć produkcję.

Wszystkie te zabiegi mają sprawić iż w ciągu kolejnych trzech lat niemiecka marka zwiększy swoją produktywność aż o 30 procent. Jak na razie jedynym ewentualnym rozwiązaniem mogącym uchronić pracowników przed straceniem pracy jest pojawienie się partnera, który początkowo byłby w stanie przejąć kadrę i specyfikację produkcji, która przekazana jest do likwidacji. Na razie nie ma jednak chętnych.

Natomiast działacze związków zawodowych pracowników VW mają nadzieję, że dla większej części pracowników (około 14 tys.) uda się wynegocjować wcześniejsze przejście na emeryturę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.