mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswageny z tańszych materiałów

Volkswageny z tańszych materiałów

Gigant samochodowy Volkswagen zamierza do 2008 roku znacznie obniżyć koszty materiałów wykorzystywanych przy budowie aut. Cięcia mają przynieść blisko pięć miliardów euro oszczędności.

Volkswageny z tańszych materiałów
Informację o nowej polityce zakupu części i materiałów do produkcji samochodów w koncernie Volkswagena przedstawił w jednym z wywiadów Francisco Javier Garcia Sanz, dyrektor zarządzający pionem zakupowym VW.

”Obniżenie kosztów wykorzystywanych materiałów pozwoli na samych modelach Volkswagena zaoszczędzić około trzech miliardów euro” – twierdzi Garcia Sanz. „Dzięki temu będziemy w stanie lepiej zarządzać środkami i wykorzystywać je znacznie efektywniej przy kupnie co i rusz drożejących wyrobów ze stali” – dodaje zarządca.

Jak ma to wyglądać w praktyce? Volkswagen będzie starał się wybierać tańsze odpowiedniki dotychczas stosowanych materiałów i sprawdzać czy np. blacha o grubości 0,3 mm w konkretnych warunkach jest tak samo dobra jak ta o grubości 0,5 mm.

Ze względu na redukcję kosztów niemiecki koncern zamierza w najbliższym czasie uniezależnić się od swoich największych dostawców, którzy do tej pory mogli dyktować ceny po zawyżonym poziomie. Volkswagen planuje więc wykupienie udziałów w kilku innych hutach stali. Już teraz Niemcy są w posiadaniu około 30 procent akcji w firmach z Chin i Rosji.

Dowiedz się więcej o marce Volkswagen

Czytaj także:

Toyota poprawia jakość 2006-10-11

Komentuj:

~Jam Ci to 2006-10-12

Pomysł bardzo bardzo głupi. Tyle.

~maurycy 2006-10-12

no to juz zupelnie wykonczenie VW będzie badziewne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando