mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volt: w sprzedaży w 2010, w Europie w 2011

Volt: w sprzedaży w 2010, w Europie w 2011

Jeszcze nieco ponad pół roku trzeba będzie poczekać na debiut rynkowy elektrycznego Chevroleta Volta. W drugim półroczu 2010 Volt pojawi się najpierw w Kalifornii, a następnie sukcesywnie będzie wprowadzany w innych regionach kraju.

Volt: w sprzedaży w 2010, w Europie w 2011
Produkcja modelu Chevrolet Volt ma rozpocząć się w drugim półroczu 2010 roku. Cena nie została jeszcze podana. Pierwsze rynki, na których oferowany będzie Volt, w tym Kalifornia, odegrają kluczową rolę w sprawdzeniu, czy rynek detaliczny jest gotowy na przyjęcie pojazdów z napędem elektrycznym. GM współpracuje z kluczowymi spółkami w sektorze usług komunalnych w całej Ameryce Północnej, w celu wcześniejszego przygotowania każdego rynku regionalnego przed wprowadzeniem pojazdu do sprzedaży detalicznej. Do Europy dostawy Volta rozpoczną się do końca 2011 roku.

Do tego czasu Volt będzie poddawany intensywnym testom drogowym. Chevrolet zawiązał partnerstwo z trzema kalifornijskimi spółkami usług komunalnych oraz Electric Power Research Institute w ramach rozszerzonego programu prezentacji i badań, mającego na celu zapoznanie klientów z pojazdami o napędzie elektrycznym, zaawansowanie prac nad elektryfikacją pojazdów oraz opracowanie programów ładowania pojazdów w celu przekonania klientów do tej oferty.

Chevrolet Volt to pojazd elektryczny o rozszerzonym zasięgu. Zaprojektowano go z myślą o przejechaniu do 60 kilometrów na napędzie elektrycznym bez konieczności wykorzystywania benzyny i emisji spalin. Po rozładowaniu akumulatora litowo-jonowego zostaje niezauważalnie uruchomiony generator prądotwórczy, zwiększający całkowity zasięg samochodu do ponad 500 kilometrów przed koniecznością tankowania lub doładowania akumulatora.

Ponieważ Volta zaprojektowano tak, aby można go było bez przeszkód doładować w dowolnym miejscu, program obejmuje również instalację ponad 500 stacji ładowania do użytku prywatnego, służbowego i publicznego. Stacje ładowania wykorzystywane będą do zdobycia informacji dotyczących instalacji oraz procesu ładowania pojazdu, jak również do uzyskania informacji zwrotnych od klientów, dotyczących ich doświadczeń z tym związanych.

Chevrolet Volt już wzbudził duże zainteresowanie w Los Angeles i jego okolicach w dniach poprzedzających salon samochodowy. We wtorek, David Thomas z Florydy był pierwszą osobą, która zasiadła za kierownicą przedprodukcyjnego Volta po wygraniu ogólnokrajowego konkursu na nazwę lakieru Volta – Viridian Joule.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.