mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo: 15 tysięcy koparkoładowarek z Wrocławia

Volvo: 15 tysięcy koparkoładowarek z Wrocławia

Produkcja koparkoładowarek Volvo we Wrocławiu rozpoczęła się w 2002 roku. Maszyny te są od początku projektowane i produkowane w Polsce. Maszyny z Wrocławia możemy odnaleźć w najdalszych zakątkach świata. Największe rynki zbytu to obecnie Rosja, Brazylia, Republika Południowej Afryki, Turcja. Koparkoładowarki Volvo są także niezwykle popularne w Polsce i to właśnie klientowi z Polski przypadł zaszczyt uroczystego odbioru 15-tysięcznej maszyny opuszczającej linię produkcyjną wrocławskiej fabryki. Firma Krężbud odbrała 15-tysięczną koparkoładowarkę wyprodukowaną w fabryce Volvo Polska we Wrocławiu.

Volvo: 15 tysięcy koparkoładowarek z Wrocławia
Uroczystość ta była także świetną okazją do zaprezentowania wrocławskiej fabryki Volvo, nowej linii produkcyjnej oraz debiutującej w tym roku - nowej generacji koparkoładowarek klientom oraz dziennikarzom zaproszonym przez Volvo.

Wrocławska fabryka koparkoładowarek Volvo wchodzi w skład firmy Volvo Polska, należącej do Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych dostawców komercyjnych rozwiązań transportowych. Grupa Volvo dostarcza również kompletne rozwiązania informatyczne i finansowe.

W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych, kiedy to firma ugruntowała swoją pozycję w sprzedaży samochodów ciężarowych. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności.

Dzisiaj Volvo Polska to: obszary produkcyjne (dwie fabryki: autobusów i koparkoładowarek), obszary wspierające produkcję (centrum logistyczne Volvo Logistics i magazyn części zamiennych Volvo Parts) oraz centra usługowe (centrum informatyczne – Volvo IT Polska i centrum administracyjnych rozwiązań biznesowych – Volvo Business Services), a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i silników do łodzi motorowych.

W Polsce firma zatrudnia około 3 tysięcy pracowników. W 2011 roku, Volvo Polska już drugi rok z rzędu uzyskała prestiżowy tytuł Top Employer, przyznawany przez Instytut CRF pracodawcom, którzy wykażą, że spełniają najwyższe, międzynarodowe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Dystrybucja maszyn budowlanych Volvo w Polsce odbywa za pośrednictwem firmy Volvo Maszyny Budowlane Polska, która jest wyłącznym dystrybutorem maszyn budowlanych Volvo w Polsce. Firma oferuje sprzedaż i wynajem nowych i używanych maszyn budowlanych, pełną obsługę serwisowa (serwis i części zamienne) oraz wsparcie i doradztwo w doborze i eksploatacji maszyn Volvo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.