mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo 9700 dla Orbisu

Volvo 9700 dla Orbisu

W czerwcu jeden z największych polskich przewoźników międzynarodowych – firma Orbis Transport, odebrał 5 autobusów turystycznych Volvo 9700.

Tym samym zrealizowany został największy jak do tej pory w Polsce tegoroczny kontrakt na dostawę autobusów turystycznych.

Stał się on możliwy, dzięki bardzo dobrym ocenom z eksploatacji pierwszego autobusu Volvo 9700 zakupionego przez Orbis Transport w maju ubiegłego roku. Na wybór Volvo jako dostawcy autobusów turystycznych wpływ miały również wsparcie posprzedażowe i gęsta sieć serwisowa w Europie. Obecne dostawy są dla Volvo szczególnie ważne także z prestiżowego punktu widzenia - Orbis Transport to bowiem doskonale znany w Polsce przewoźnik międzynarodowy.
 
Wszystkie dostarczone autobusy zostały wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. W Orbisie będą wykorzystywane przede wszystkim do liniowych przewozów do Wielkiej Brytanii. Volvo 9700 zakupione w roku ubiegłym najczęściej służy pasażerom na jednym
z najtrudniejszych (ze względu na przejazd przez Pireneje i temperatury w lecie) i najdłuższych szlaków komunikacyjnych w Europie – z Przemyśla do Madrytu.

Orbis Transport posiada 34 autokary, wozi pasażerów do ponad 100 europejskich miast. Co roku dokonuje zakupu nowych autobusów, zazwyczaj dwóch-trzech. W roku bieżącym, dzięki dobrym ubiegłorocznym wynikom i otwarciu nowych linii Orbis zakupił aż 8 nowych pojazdów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech