mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo: A co powiecie na szwedzkie coupe?

Volvo: A co powiecie na szwedzkie coupe?

Volvo rozważa wprowadzenie na rynek luksusowego coupe, które miałoby konkurować z Mercedesem Klasy E w wersji dwudrzwiowej.

Volvo: A co powiecie na szwedzkie coupe?
Jak na razie szwedzki producent aut w swojej gamie modelowej posiada coupe-cabriolet, czyli model C70. Szwedzi planują jednak dostarczyć światu coś więcej. Można zatem powoli wyczekiwać modelu C90.

Jeśli auto trafi do produkcji, a szanse na to są duże to zostanie opracowane na nowej platformie Scalable Platform Architecture (SPA), na której zostanie oparta następna generacja S80. Pod maska znajdą się również te same silniki benzynowe i wysokoprężne co w S80.

Czy Volvo C90 ma szansę na odniesienie sukcesu? Na pewno na rynku amerykańskim, w Europie a zwłaszcza w Polsce na zakup tego modelu zdecyduje się mniejsza ilość ludzi w porównaniu do innych rynków. Dla tego modelu dobrze by było, gdyby otrzymało stylistykę nadwozia, która sprawi, że Mercedes schowa Klasę E do najniższych garażów w Stuttgarcie. I tu z pomocą mogą przyjść włoscy projektanci, którzy już raz stworzyli wraz z Volvo duże coupe. Mowa o zaprojektowanym przez Bertone modelu 262C. Pozostaje nam czekać na pierwsze szkice i zdjęcia konkurenta E Klasy Coupe.

Podobne wiadomości:

Volvo V40

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Premiery 2018-06-21

Komentuj:

~Mr White 2012-06-14

proszę podać przynajmniej 10 szczegółów że są tak dobre.

~Mr White 2012-06-13

rzeczywiście C30 czy C70 to jedne z ciekawszych modeli w ofercie Szwedzkiej firmy

kosmoss 2012-06-11

Generalnie linia nadwozia C od Volvo ma coś w sobie co ujmuje. C30 dla mnie jako miejski samochód, idealny wybór.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando