mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Buses: Duże zamówienie w Kanadzie

Volvo Buses: Duże zamówienie w Kanadzie

Przedstawicielstwo Volvo Buses, Nova Bus otrzymało zamówienie na 410 autobusów miejskich do obsługi tras w Montrealu w Kanadzie. Wartość zamówienia to 1.3 miliarda SEK. Dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają przez 3 lata.

Volvo Buses: Duże zamówienie w Kanadzie
Operator miejski w Montrealu, firma STM zdecydowała się kontynuować użytkowanie autobusów miejskich Nova LFS. 410 nowych pojazdów zastąpi autobusy Nova będące w ruchu od 1996 roku.

Ostatnia umowa to wynik naszej długotrwałej i owocnej współpracy, której celem jest dostarczać autobusy spełniające wymagania firmy i oczekiwania STM, mówi Gilles Dion, Prezes i CEO Nova Bus. “Słuchamy naszych kluczowych klientów, w tym również STM, aby być partnerem ich sukcesów. Nasze cele są wspólne i dokładamy wszelkich wysiłków, aby tworzyć sytuacje typu wygrany – wygrany dla wszystkich, w tym również pasażerów”.

Ostatnie zamówienie jest uzupełnieniem wcześniejszego, złożonego przez STM w firmie Nova Bus. Jest ono wynikiem zwiększenia zaangażowania STM w obsługę linii w Montrealu. Zamówione autobusy to zarówno przegubowce, jak i pojazdy 12 m. W ciągu następnych 3 lat, Nova Bus dostarczy do STM 214 autobusów w 2009, 427 w 2010 i 317 w 2011.

Model Nova LFS, zamówiony przez STM, to autobus zaawansowany technologicznie, o dużych osiągach i niezawodny. Wśród oferowanych rozwiązań transportowych, autobus ten wyróżnia wykonanie ze stali nierdzewnej, dodatkowy filtr cząstek stałych, rampa dla niepełnosprawnych przy przednich drzwiach oraz system monitoringu zwiększający bezpieczeństwo.

Nova Bus ma 2 fabryki w Kanadzie i nową fabrykę w Plattsburgh w USA, gdzie produkcja rozpoczęła się w tym roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Buses Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 – premiera w Szanghaju

Volvo XC40 – premiera w Szanghaju

Aktualności 2017-01-20

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Aktualności 2016-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.