mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Buses: Duże zamówienie w Kanadzie

Volvo Buses: Duże zamówienie w Kanadzie

Przedstawicielstwo Volvo Buses, Nova Bus otrzymało zamówienie na 410 autobusów miejskich do obsługi tras w Montrealu w Kanadzie. Wartość zamówienia to 1.3 miliarda SEK. Dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają przez 3 lata.

Volvo Buses: Duże zamówienie w Kanadzie
Operator miejski w Montrealu, firma STM zdecydowała się kontynuować użytkowanie autobusów miejskich Nova LFS. 410 nowych pojazdów zastąpi autobusy Nova będące w ruchu od 1996 roku.

Ostatnia umowa to wynik naszej długotrwałej i owocnej współpracy, której celem jest dostarczać autobusy spełniające wymagania firmy i oczekiwania STM, mówi Gilles Dion, Prezes i CEO Nova Bus. “Słuchamy naszych kluczowych klientów, w tym również STM, aby być partnerem ich sukcesów. Nasze cele są wspólne i dokładamy wszelkich wysiłków, aby tworzyć sytuacje typu wygrany – wygrany dla wszystkich, w tym również pasażerów”.

Ostatnie zamówienie jest uzupełnieniem wcześniejszego, złożonego przez STM w firmie Nova Bus. Jest ono wynikiem zwiększenia zaangażowania STM w obsługę linii w Montrealu. Zamówione autobusy to zarówno przegubowce, jak i pojazdy 12 m. W ciągu następnych 3 lat, Nova Bus dostarczy do STM 214 autobusów w 2009, 427 w 2010 i 317 w 2011.

Model Nova LFS, zamówiony przez STM, to autobus zaawansowany technologicznie, o dużych osiągach i niezawodny. Wśród oferowanych rozwiązań transportowych, autobus ten wyróżnia wykonanie ze stali nierdzewnej, dodatkowy filtr cząstek stałych, rampa dla niepełnosprawnych przy przednich drzwiach oraz system monitoringu zwiększający bezpieczeństwo.

Nova Bus ma 2 fabryki w Kanadzie i nową fabrykę w Plattsburgh w USA, gdzie produkcja rozpoczęła się w tym roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Buses Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Ekologiczne Volvo samochodem wyścigowym

auto motor i sport 0000-00-00

W zawodach STCC (ang. Swedish Touring Car Championship) wystartuje w tym roku ekologiczne Volvo C30 DRIVEe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross