mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Buses: rozbudowa w Indiach

Volvo Buses: rozbudowa w Indiach

Volvo Buses zainaugurowało otwarcie nowych działów w fabryce w Indiach. Nowopowstałe zakłady w miejscowości Banglore są czytelnym sygnałem, że szwedzki producent zamierza w jeszcze większej skali zaistnieć na prężnie rozwijającym się rynku azjatyckim.

Volvo Buses: rozbudowa w Indiach
Choć Volvo Buses na rynku indyjskim jest obecne od 2001 roku to do tej pory nie posiadało swojego własnego oddziału produkcyjnego. Wszystkie elementy podwozia wytwarzano wspólnie z oddziałem Volvo Trucks, zajmującym się montażem ciężarówek. Nadwozie do fabryki w Banglore z kolei dowożone było przez zewnętrznego producenta, firmę Jaico Automobiles. Teraz, dzięki nowym zakładom Volvo Buses może wytwarzać karoserię na miejscu w Banglore i dostosowywać wielkość produkcji do wymagań rynku.

Nowa filia nadal obsługiwana będzie jednak przez spółkę joint venture, złożoną z Volvo Buses i wspomnianą wcześniej firmą Jaico Automobiles. W powstałej na bazie tej umowy spółce Volvo Bus Body Technologies India 70% udziałów należeć będzie do szwedzkiej marki.

Cele produkcyjne na ten rok, to wyprodukowanie 1 000 sztuk autobusów. W zakładach zatrudnionych zostanie kolejnych 600 pracowników. Profil produkcji ukierunkowany jest w głównej mierze na rynek południowo-wschodniej Azji. Część egzemplarzy powinno trafić też na tereny Środkowego Wschodu i Afryki. Najpopularniejszym autobusami Volvo w tych rejonach świata jest coach Volvo 9400 i autobus miejski Volvo B7RLE.
Tematy w artykule: Indie Zonda Bus Buses Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Premiera Renault Kwid - czy to nowa Dacia?

Premiera Renault Kwid - czy to nowa Dacia?

Premiery 2015-05-20

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.