mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo C70 wyróżnione za bezpieczeństwo przez IIHS

Volvo C70 wyróżnione za bezpieczeństwo przez IIHS

Kabriolet Volvo C70 uzyskał najwyższy wynik w najnowszym teście zderzeniowym Amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeniowego na rzecz Bezpieczeństwa na Autostradach - IIHS (US Insurance Institute for Highway Safety). Szwedzki model zdobył jednocześnie nagrodę Top Safety Pick w uznaniu najlepszych wyników ochrony zderzeniowej, uzyskanych podczas przeprowadzonych przez IIHS testów 10 kabrioletów średniej wielkości.

Volvo C70 wyróżnione za bezpieczeństwo przez IIHS
Aby uzyskać taką ocenę, pojazd musi uzyskać ocenę „dobrą” we wszystkich trzech testach zderzeniowych przeprowadzanych przez Instytut: zderzenie czołowe z przesunięciem, boczne i tylne (ocena siedzeń pod kątem odgięciowych urazów kręgosłupa szyjnego). Wymagana jest też obecność systemu elektronicznej kontroli stabilności ESC (ang. Electronic Stability Control) w standardowym wyposażeniu.

W przypadku kabrioletów IIHS wprowadziło też dodatkowy wymóg – pojazdy, które chcą ubiegać się o wyróżnienie Top Safety Pick,  muszą być wyposażone w pałąk zabezpieczający na wypadek dachowania. W Volvo C70 zastosowano zabezpieczenie przeciwdziałające skutkom kapotażu w postaci pałąków, które są elementem układu ROPS (ang. Roll-over Protection System).

„Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, oferowany przez nowe C70, to wynik ciągłego rozwoju, bazującego na kompleksowych badaniach rzeczywistego ruchu drogowego” – powiedziała Ingrid Skogsmo, dyrektor Centrum Bezpieczeństwa w Volvo Cars.

Dowiedz się więcej o modelu Volvo C70

Czytaj także:

Dwie awarie w Volvo 2006-11-24
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo C70 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo C70

Podobne wiadomości:

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Aktualności 2016-11-21

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Komentuj:

~raf 2011-05-13

Diament w swojej klasie. Bezpieczny, komfortowy, sportowy i co najważniejsze zaprojektowany przez PINNIFARINĘ! akie auta to rodzynki motoryzacyjne. Pozazdrościć właścicielom...

~sebekg 2007-06-06

jakos cicho tu z komentami czyzby sie niepodobal samochodzik dziwne bo ja dawno niewidzialem takiej perełki jak ten model volvo

~T-Bag 2007-06-06

Niesamowity awtomobil:) nie dosc ze elegancki, szykowny i luksusowy, to bezpieczny i wyrozniajacy sie z tlumu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport