mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo C70 wyróżnione za bezpieczeństwo przez IIHS

Volvo C70 wyróżnione za bezpieczeństwo przez IIHS

Kabriolet Volvo C70 uzyskał najwyższy wynik w najnowszym teście zderzeniowym Amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeniowego na rzecz Bezpieczeństwa na Autostradach - IIHS (US Insurance Institute for Highway Safety). Szwedzki model zdobył jednocześnie nagrodę Top Safety Pick w uznaniu najlepszych wyników ochrony zderzeniowej, uzyskanych podczas przeprowadzonych przez IIHS testów 10 kabrioletów średniej wielkości.

Volvo C70 wyróżnione za bezpieczeństwo przez IIHS
Aby uzyskać taką ocenę, pojazd musi uzyskać ocenę „dobrą” we wszystkich trzech testach zderzeniowych przeprowadzanych przez Instytut: zderzenie czołowe z przesunięciem, boczne i tylne (ocena siedzeń pod kątem odgięciowych urazów kręgosłupa szyjnego). Wymagana jest też obecność systemu elektronicznej kontroli stabilności ESC (ang. Electronic Stability Control) w standardowym wyposażeniu.

W przypadku kabrioletów IIHS wprowadziło też dodatkowy wymóg – pojazdy, które chcą ubiegać się o wyróżnienie Top Safety Pick,  muszą być wyposażone w pałąk zabezpieczający na wypadek dachowania. W Volvo C70 zastosowano zabezpieczenie przeciwdziałające skutkom kapotażu w postaci pałąków, które są elementem układu ROPS (ang. Roll-over Protection System).

„Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, oferowany przez nowe C70, to wynik ciągłego rozwoju, bazującego na kompleksowych badaniach rzeczywistego ruchu drogowego” – powiedziała Ingrid Skogsmo, dyrektor Centrum Bezpieczeństwa w Volvo Cars.

Dowiedz się więcej o modelu Volvo C70

Czytaj także:

Dwie awarie w Volvo 2006-11-24
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo C70 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo C70

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~raf 2011-05-13

Diament w swojej klasie. Bezpieczny, komfortowy, sportowy i co najważniejsze zaprojektowany przez PINNIFARINĘ! akie auta to rodzynki motoryzacyjne. Pozazdrościć właścicielom...

~sebekg 2007-06-06

jakos cicho tu z komentami czyzby sie niepodobal samochodzik dziwne bo ja dawno niewidzialem takiej perełki jak ten model volvo

~T-Bag 2007-06-06

Niesamowity awtomobil:) nie dosc ze elegancki, szykowny i luksusowy, to bezpieczny i wyrozniajacy sie z tlumu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Ford zaprezentował nowe wcielenie modelu Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony ma całkowicie nowe wnętrze, jest wydajniejszy, a do tego wygląda atrakcyjnie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic