mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo: Duże zamówienie z Chin

Volvo: Duże zamówienie z Chin

Firma Volvo Buses otrzymała z Chin zamówienie na 2000 autobusów B6R. Miejskie pojazdy trafią do największej firmy komunikacyjnej z Szanghaju - Shanghai Ba-Shi Industrial Co., Ltd. Autobusy zostaną dostarczone do połowy 2007 roku.

Volvo: Duże zamówienie z Chin

Chińska firma komunikacyjna jest największym odbiorcą autobusów Volvo w tej części świata. Świadczy o tym ów ostatni kontrakt (największy w historii współpracy obu stron) na łączną liczbę 2000 sztuk. Aktualnie flota autobusowa tej firmy wynosi 8800 pojazdów z czego 1450 to autobusy Volvo.

To spore zamówienie dotyczy 2000 egzemplarzy, 10,5 metrowych, miejskich modeli Volvo B6R, które wszystkie dodatkowo zostaną wyposażone w klimatyzację. Segment autobusów o długości przekraczającej 10 metrów jest najlepiej sprzedającym się w Chinach. Do tej pory na chińskie ulice trafiło około 25 000 takich autokarów.

Dostarczenie autobusów odbędzie się w dwóch fazach. Pierwsze 1000 sztuk trafi do Chin w lecie przyszłego roku, pozostałe 1000 rok później. Podwozie autobusów po wyprodukowaniu w fabryce Volvo w szwedzkim Boras przetransportowane zostanie do Szanghaju gdzie w należącej do Volvo  fabryce Sunwin Bus zostanie uzupełnione o karoserię.

Sunwin Bus jest spółką joint-venture Volvo Buses oraz SAIC Motor. Jej działalność rozpoczęła się w 2000 roku.

Czytaj także:

Autobusy Volvo na wyspy 2005-11-18


Podobne wiadomości:

Autobusy Volvo na wyspy

Autobusy Volvo na wyspy

Aktualności 2005-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.