mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo: Duży popyt w Europie Wschodniej

Volvo: Duży popyt w Europie Wschodniej

Dostawy Volvo Trucks w Europie, w okresie od stycznia do kwietnia bieżącego roku, wzrosły o 16% do poziomu 18 228 szt. pojazdów. Dostawy w Europie Wschodniej zwiększyły się o 67% i wyniosły 5073 szt.

Volvo: Duży popyt w Europie Wschodniej
W Ameryce Północnej natomiast odnotowano 54%-owy spadek wielkości dostaw - do poziomu 5308 szt. Łącznie dostawy obniżyły się o 8% i wyniosły 30 423 szt. samochodów ciężarowych.

W okresie pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku wielkość dostaw Volvo Trucks obniżyła się o 8% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym i wyniosła 30 423 szt pojazdów. Spadek ten jest głównie skutkiem obniżenia wielkości dostaw na rynku Amerki Północnej, na co z kolei duży wpływ wywarło wprowadzenie tam nowych standardów emisji spalin.

We wszystkich pozostałych regionach odnotowano wzrost wielkości dostaw. W Europie (+16%), a zwłaszcza w Europie Wschodniej (+67%) silna tendencja wzrostowa w wielkości dostaw nadal utrzymuje się. Dostawy w Ameryce Południowej również utrzymują się na wysokim poziomie (+32%).

Czytaj także:

Polskie Centrum Volvo 2007-05-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala to całkiem nowy model w gamie czeskiego producenta. Zastąpi Skodę Rapid, ale wymiarami znajdzie się między nią a Octavią.