mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo: Duży popyt w Europie Wschodniej

Volvo: Duży popyt w Europie Wschodniej

Dostawy Volvo Trucks w Europie, w okresie od stycznia do kwietnia bieżącego roku, wzrosły o 16% do poziomu 18 228 szt. pojazdów. Dostawy w Europie Wschodniej zwiększyły się o 67% i wyniosły 5073 szt.

Volvo: Duży popyt w Europie Wschodniej
W Ameryce Północnej natomiast odnotowano 54%-owy spadek wielkości dostaw - do poziomu 5308 szt. Łącznie dostawy obniżyły się o 8% i wyniosły 30 423 szt. samochodów ciężarowych.

W okresie pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku wielkość dostaw Volvo Trucks obniżyła się o 8% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym i wyniosła 30 423 szt pojazdów. Spadek ten jest głównie skutkiem obniżenia wielkości dostaw na rynku Amerki Północnej, na co z kolei duży wpływ wywarło wprowadzenie tam nowych standardów emisji spalin.

We wszystkich pozostałych regionach odnotowano wzrost wielkości dostaw. W Europie (+16%), a zwłaszcza w Europie Wschodniej (+67%) silna tendencja wzrostowa w wielkości dostaw nadal utrzymuje się. Dostawy w Ameryce Południowej również utrzymują się na wysokim poziomie (+32%).

Czytaj także:

Polskie Centrum Volvo 2007-05-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.