mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo F88: Legenda zwycięża

Volvo F88: Legenda zwycięża

Volvo F88 zostało uznane przez czytelników magazynu "Commercial Motor" za najlepszą ciężarówkę w całej historii pojazdów komercyjnych w Wielkiej Brytanii.

Volvo F88: Legenda zwycięża

Model F88 (na zdjęciu w środku) zwyciężył z tym konkursie z ogromną przewagą nad pozostałymi ciężarówkami zdobywając jednocześnie ponad 25% wszystkich głosów. Szwedzki samochód zadebiutował w Anglii w roku 1968 i był również pierwszym pojazdem przystosowanym do ruchu lewostronnego. Między innymi dlatego też był najczęściej kupowaną ciężarówką w przeciągu całej 100-letniej historii brytyjskiej motoryzacji. Największe sukcesy Volvo F88 świętowało w latach 60- i 70-tych ubiegłego wieku.

F88 napędzany jest 9,6 l. silnikiem o stosunkowo małej mocy do czasów teraźniejszych - 260 KM. Jednak w tamtych latach był to wynik godny pozazdroszczenia. Dzięki zsynchronizowanej skrzyni biegów ciężarówka Volvo była mocniejsza od konkurentów aż o 60 KM! Jej niezawodność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa sprawia, że od przeszło 30 lat jest ciągle spotykana w codziennym użytku.

Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy opisujących segment pojazdów użytkowych – Patrick Dyer, stwierdził, że Volvo F88 jest prawdziwą legendą, która wchodząc na brytyjski rynek zrobiła na przedsiębiorcach duże wrażenie dzięki swojej ergonomiczności, wysokim standardom, komfortem jazdy, bezpieczeństwem i zastosowaniem w różnych warunkach.

Czytaj także:

Pijani za kierownicą ciężarówki 2005-12-16

Kolejne Volvo do Azji 2005-12-15

Iveco Daily najlepsze w Anglii 2005-12-02


Podobne wiadomości:

Kolejne Volvo do Azji

Kolejne Volvo do Azji

Aktualności 2005-12-15

Pijani za kierownicą ciężarówki

Pijani za kierownicą ciężarówki

Aktualności 2005-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.