mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo F88: Legenda zwycięża

Volvo F88: Legenda zwycięża

Volvo F88 zostało uznane przez czytelników magazynu "Commercial Motor" za najlepszą ciężarówkę w całej historii pojazdów komercyjnych w Wielkiej Brytanii.

Volvo F88: Legenda zwycięża

Model F88 (na zdjęciu w środku) zwyciężył z tym konkursie z ogromną przewagą nad pozostałymi ciężarówkami zdobywając jednocześnie ponad 25% wszystkich głosów. Szwedzki samochód zadebiutował w Anglii w roku 1968 i był również pierwszym pojazdem przystosowanym do ruchu lewostronnego. Między innymi dlatego też był najczęściej kupowaną ciężarówką w przeciągu całej 100-letniej historii brytyjskiej motoryzacji. Największe sukcesy Volvo F88 świętowało w latach 60- i 70-tych ubiegłego wieku.

F88 napędzany jest 9,6 l. silnikiem o stosunkowo małej mocy do czasów teraźniejszych - 260 KM. Jednak w tamtych latach był to wynik godny pozazdroszczenia. Dzięki zsynchronizowanej skrzyni biegów ciężarówka Volvo była mocniejsza od konkurentów aż o 60 KM! Jej niezawodność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa sprawia, że od przeszło 30 lat jest ciągle spotykana w codziennym użytku.

Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy opisujących segment pojazdów użytkowych – Patrick Dyer, stwierdził, że Volvo F88 jest prawdziwą legendą, która wchodząc na brytyjski rynek zrobiła na przedsiębiorcach duże wrażenie dzięki swojej ergonomiczności, wysokim standardom, komfortem jazdy, bezpieczeństwem i zastosowaniem w różnych warunkach.

Czytaj także:

Pijani za kierownicą ciężarówki 2005-12-16

Kolejne Volvo do Azji 2005-12-15

Iveco Daily najlepsze w Anglii 2005-12-02


Podobne wiadomości:

Pijani za kierownicą ciężarówki

Pijani za kierownicą ciężarówki

Aktualności 2005-12-16

Kolejne Volvo do Azji

Kolejne Volvo do Azji

Aktualności 2005-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.