mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo: Nowe modele dla USA

Volvo: Nowe modele dla USA

W ramach poszerzania swojej gamy produktów na rynku Ameryki Północnej Volvo zaprezentuje, podczas dorocznej wystawy samochodów ciężarowych w Louisville (Kentucky, USA) dwa modele pojazdów z nowymi wariantami kabin - Volvo VT830 i Volvo VN730.

Volvo: Nowe modele dla USA

Zarówno Volvo VN, jak i Volvo VT będą dostępne z nowymi kabinami sypialnymi o obniżonej wysokości dachu. Nowo wprowadzone modele kabin oferują taką samą przestronność wnętrza, a niższy dach zapewnia lepsze właściwości aerodynamiczne, co z kolei przekłada się na niższe zużycie paliwa przez pojazdy z niskimi naczepami, takimi jak na przykład cysterny.

Program produktowy Volvo jest obecnie bardzo szeroki. Volvo VN, które produkowane jest od dziesięciu już lat, w chwili obecnej dostępne jest  w kilku wariantach modeli, począwszy od pojazdu z małą kabiną dzienną, aż do samochodu ciężarowego oferującego „mobilny pokój mieszkalny” tym spośród przewoźników, dla których pojazd ten pełni funkcję zarówno domu, jak i miejsca pracy. Z kolei, okręt flagowy Volvo VT880, który został wprowadzony na rynek w ubiegłym roku, jest wyposażony w 16-litrowy silnik, którego produkcja odbywa się w USA. Pojazd przeznaczony jest głównie dla tych właścicieli firm i operatorów, dla których kwestie wizerunku i wysokich osiągów są szczególnie istotne. 

W minionym roku, Volvo Trucks wprowadziło na rynek Ameryki Północnej cztery nowe modele. Poza tym, firma zaprezentowała trzy całkiem nowe silniki, spełniające surowe normy emisji spalin, jakie wejdą w życie w Ameryce Północnej w roku 2007.

Czytaj także:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009  2006-03-10

Volvo FH16: Najmocniejszy ciężarowiec 2006-02-02

Podobne wiadomości:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Aktualności 2006-03-10

Volvo FH16: Najmocniejszy ciężarowiec

Volvo FH16: Najmocniejszy ciężarowiec

Aktualności 2006-02-02

Komentuj:

~Gregor 2006-08-09

To ma dopiero moc takie auta to cud w Polsce powinno ich więcej być. Dobre śą pod patelnie albo beczki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.