mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo: Nowe modele dla USA

Volvo: Nowe modele dla USA

W ramach poszerzania swojej gamy produktów na rynku Ameryki Północnej Volvo zaprezentuje, podczas dorocznej wystawy samochodów ciężarowych w Louisville (Kentucky, USA) dwa modele pojazdów z nowymi wariantami kabin - Volvo VT830 i Volvo VN730.

Volvo: Nowe modele dla USA

Zarówno Volvo VN, jak i Volvo VT będą dostępne z nowymi kabinami sypialnymi o obniżonej wysokości dachu. Nowo wprowadzone modele kabin oferują taką samą przestronność wnętrza, a niższy dach zapewnia lepsze właściwości aerodynamiczne, co z kolei przekłada się na niższe zużycie paliwa przez pojazdy z niskimi naczepami, takimi jak na przykład cysterny.

Program produktowy Volvo jest obecnie bardzo szeroki. Volvo VN, które produkowane jest od dziesięciu już lat, w chwili obecnej dostępne jest  w kilku wariantach modeli, począwszy od pojazdu z małą kabiną dzienną, aż do samochodu ciężarowego oferującego „mobilny pokój mieszkalny” tym spośród przewoźników, dla których pojazd ten pełni funkcję zarówno domu, jak i miejsca pracy. Z kolei, okręt flagowy Volvo VT880, który został wprowadzony na rynek w ubiegłym roku, jest wyposażony w 16-litrowy silnik, którego produkcja odbywa się w USA. Pojazd przeznaczony jest głównie dla tych właścicieli firm i operatorów, dla których kwestie wizerunku i wysokich osiągów są szczególnie istotne. 

W minionym roku, Volvo Trucks wprowadziło na rynek Ameryki Północnej cztery nowe modele. Poza tym, firma zaprezentowała trzy całkiem nowe silniki, spełniające surowe normy emisji spalin, jakie wejdą w życie w Ameryce Północnej w roku 2007.

Czytaj także:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009  2006-03-10

Volvo FH16: Najmocniejszy ciężarowiec 2006-02-02

Podobne wiadomości:

Volvo FH16: Najmocniejszy ciężarowiec

Volvo FH16: Najmocniejszy ciężarowiec

Aktualności 2006-02-02

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Aktualności 2006-03-10

Komentuj:

~Gregor 2006-08-09

To ma dopiero moc takie auta to cud w Polsce powinno ich więcej być. Dobre śą pod patelnie albo beczki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando