mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Ocean Race

Volvo Ocean Race

W październiku po raz jedenasty wystartuje Volvo Ocean Race. Regaty te zainspirowały Volvo Trucks do przygotowania „Volvo Ocean Race Limited Edition” – limitowanej serii specjalnie zaprojektowanych samochodów ciężarowych Volvo FH i Volvo FH16.

Volvo Ocean Race
Ofertę kierujemy do klientów poszukujących unikatowego, ekskluzywnego samochodu ciężarowego, którzy wysoko cenią sobie wartości kojarzone z Volvo Ocean Race, regatami uznawanymi za „Mount Everest żeglarstwa" - mówi Kristin Signert, menedżer projektu w Volvo Trucks, w ramach którego pojazdy edycji Volvo Ocean Race zaprezentowane zostaną przed startem regat zaplanowanym na październik.
- Volvo Ocean Race to doskonała okazja do promocji naszej marki oraz budowy relacji z klientami i innymi gośćmi tego wydarzenia. Podczas poprzednich regat nasze wystawy w portach etapowych obejrzało ponad cztery miliony osób - komentuje Christina Ohlsson Jones, odpowiedzialna ze strony Volvo Trucks za Volvo Ocean Race.

Wyjątkowy styl
Zespół projektantów nie szczędził wysiłków, by nadać tym pojazdom właściwy charakter, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kabiny są dostępne w dwóch kolorach: białym „Millennium Silver Metallic" i granatowym „Dark Knight Pearl". Obydwa kolory zostały wybrane specjalnie z myślą o Volvo Ocean Race Limited Edition, podobnie jak lakierowana czarna krata wlotu powietrza, boczne paski ozdobne z motywem fali oraz okienko reklamowe z napisem „Volvo Ocean Race". Ponadto, po bokach kabiny umieszczono emblematy „Limited Edition".

Wnętrze inspirowane oceanem
We wnętrzu emanującym atmosferą żeglarstwa królują luksusowe materiały i unikatowe detale. Jakość i funkcjonalność stanowiska kierowcy podkreślono wszechobecną skórą, ozdobnymi szwami i haftowanymi wstawkami.  Skóra pokrywająca fotele zawiera niebieskie wzory, podczas gdy pozostałe elementy wnętrza, takie jak koło kierownicy, dywaniki, panele drzwiowe i uchwyty ozdobiono oryginalną niebieską nitką. Całości dopełniają zawieszki zasłon, wykonane ze sznura żaglowego.

- Chcieliśmy, żeby samochód ciężarowy kojarzył się z żeglarstwem i odzwierciedlał piękno i doskonałość jachtów płynących w Volvo Ocean Race. Dlatego we wnętrzu jest dużo skóry i ciemnych materiałów, podkreślonych kobaltowoniebieskimi akcentami - mówi Nicola Fox, główny projektant w Volvo Trucks.

Seria limitowana
Przyjmowanie zamówień na pojazdy Volvo Ocean Race Limited Edition rozpoczyna się w Europie 20 czerwca. Pierwsze samochody ciężarowe z tej serii zostaną dostarczone w połowie września, na kilka tygodni przez startem regat Volvo Ocean Race 2011.

Pojazdy dostępne w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition:
    Volvo FH z kabiną Globetrotter lub Globetrotter XL i silnikiem o mocy od 500 do 540 KM.
    Volvo FH16 z kabiną Globetrotter lub Globetrotter XL i silnikiem o mocy od 540 do 700 KM.
Tematy w artykule: Volvo Trucks Volvo FH ciężarowe

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

~Mr White 2011-06-30

ta oferta jest bardzo wygodna ponieważ umozliwie załatwienie wszystkich formalności juz u dealera

kosmoss 2011-06-27

Przy okazji dyskusji o Volvo, jeśli ktoś już korzystał, możecie coś o ich ofercie Financial powiedzieć, tj. sfinansowania i skredytowania zakupu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic