mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo S80 najbezpieczniejszym samochodem

Volvo S80 najbezpieczniejszym samochodem

Volvo S80 jako pierwszy samochód na świecie uzyskał maksymalne oceny od niezależnych, europejskich i amerykańskich instytutów.

Volvo S80 to pierwszy na świecie samochód, który osiągnął maksymalne wyniki zarówno w europejskich jak i amerykańskich crash testach. Zostały one przeprowadzone przez trzy niezależne instytuty: Euro-NCAP, US-NCAP oraz IIHS (Insurance Insitute of Highway Safety).

W lipcu 1999 r. Volvo S80 w teście zderzenia bocznego uzyskało - jako pierwszy samochód na świecie - wszystkie możliwe punkty, zarówno w zakresie bezpieczeństwa kierowcy jak i pasażerów.

W październiku 2000 r. przeprowadzono próby zderzenia czołowego i Volvo S80 znowu osiągnęło najlepszy wynik, uzyskując po raz drugi pięć gwiazdek w pięciogwiazdkowej skali.

Jak twierdzi ekspert ds. bezpieczeństwa Volvo Car Corporation, Christer Gustafsson, rzeczywisty poziom bezpieczeństwa Volvo S80 wykracza poza to, co sugerują wyniki badań. Badania nie oceniają bowiem wielu dodatkowych rozwiązań zastosowanych w samochodzie, takich jak choćby WHIPS, które zabezpiecza przed urazami kręgów szyjnych.

Volvo S80 już wcześniej otrzymywało najwyższą punktację w badaniach zderzenia czołowego wykonywanych przez amerykański instytut IIHS, wyróżnienie "Najlepszy wybór" i najwyższe oceny w testach europejskich NCAP.

Komentuj:

~skrzat 2006-12-20

dzisiaj miałem wypadek jechałęm volvem 740 i jakiś stary dziadek wyjechał mi na droge toyotą Avensis D4D NIC PRAWIE Z NIEGO NIEZOSTAŁO

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób – w 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby. Jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu?