mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Trucks: Więcej, a jednak mniej

Volvo Trucks: Więcej, a jednak mniej

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy (styczeń-lipiec) bieżącego roku Volvo Trucks dostarczyło o 3% mniej ciężarówek niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jak informuje producent, spadek sprzedaży ciężkich pojazdów spowodowany jest przede wszystkim niższym zapotrzebowaniem na tego typu samochody w Iranie.

Volvo Trucks: Więcej, a jednak mniej
Co ciekawe Iran stał się jednym ze strategicznych rynków dla Volvo Trucks. Gdyby do ogólnego wyniku sprzedaży aut – 60 068 sprzedanych egzemplarzy w tym roku – nie wliczać rynku irańskiego wówczas Volvo zanotowałoby wzrost sprzedaży aż o 11%.

We wschodniej i zachodniej części Europy dostawy Volvo wzrosły o 10% z 25 403 w roku 2005 do 27 996 egzemplarzy w roku obecnym. Największy skok zamówień na ciężarówki szwedzkiego producenta zanotowano w Niemczech i we Włoszech, odpowiednio o 18% i 50%. Podobne tendencje wystąpiły także na rynkach Europy środkowej i wschodniej. Największy wzrost sprzedaży odnotowano w Polsce i Rosji. W naszym kraju w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku producent dostarczył 1205 ciężarówek, co oznacza wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem aż o 96%. O 75% zwiększyły się także zamówienia z Rosji – sprzedano 1 215 sztuk.

Również na rynku północnoamerykańskim Volvo odniosło spory sukces, zwiększając obroty o 21%. Lwia część ciężarówek – łącznie sprzedano 21 734 egzemplarze – trafiło do Stanów Zjednoczonych. Zdecydowanie odmienne nastroje konsumentów można zaobserwować w Ameryce Południowej, gdzie sprzedaż aut spadła o 13% z 4 807 w roku ubiegłym do obecnych 4 164 sztuk. W Azji popualrność pojazdów użytkowych Volvo wzrosła o około 2% do 2095 aut.

Czytaj także:

Volvo Trucks: 1000 ciężarowek do Węgier 2006-07-05

Volvo: Nowe modele dla USA 2006-03-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.