mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Trucks: największe na świecie zawody dla serwisantów

Volvo Trucks: największe na świecie zawody dla serwisantów

Volvo Trucks zorganizuje największe w świecie zawody dla pracowników punktów serwisowych. Największe w świecie, międzynarodowe zawody dla pracowników stacji serwisowych wkrótce się rozpoczną. Organizator konkursu - firma Volvo Trucks - spodziewa się, że weźmie w nim udział co najmniej 12 000 uczestników z całego świata.

Volvo Trucks: największe na świecie zawody dla serwisantów
Celem zawodów ma być zarówno dalszy rozwój umiejętności personelu zatrudnionego w warsztatach, jak i podniesienie samego statusu zawodu mechanika. Zawody dla pracowników warsztatów są organizowane w Szwecji od 50-ciu już lat, ale dopiero w roku 1977 zaczęto organizować je globalnie (na innych rynkach świata), w obecnej formule i pod nazwą VISTA. Zadania konkursowe obejmują zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną, podczas których testowane są umiejętności i wiedza zawodników w zakresie obsługi serwisowej samochodów ciężarowych, w tym układów napędowych występujących w pojazdach.

Dzisiejsze, nowoczesne samochody ciężarowe to zaawansowane technologicznie pojazdy, zbudowane w oparciu o dużą ilość elektroniki i układów, których obsługa wymaga dużej wiedzy i umiejętności ze strony pracowników serwisu. Co ważne, wszelka obsługa serwisowa musi być wykonana sprawnie i na czas, po to, by pojazd jak najszybciej był znów gotowy do pracy.

Pierwszy etap zawodów to eliminacje krajowe, składające się z trzech rund konkursowych. Kolejnym etapem będą eliminacje na poziomie regionalnym. Nowością podczas najbliższej edycji VIST-y będzie światowy finał konkursu, jaki odbędzie się w czerwcu 2007 roku  w Geteborgu i który będzie połączony z obchodami trzydziestej rocznicy istnienia tych zawodów. 30 konkurujących ze sobą drużyn, składających się z od 2 do 4 uczestników każda, zakwalifikuje się do wzięcia udziału w tych finałach. Część finałowa konkursu obejmie zadania zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

„Tak naprawdę konkurs ten to kwestia rozwoju kompetencji wśród pracowników warsztatów. VISTA 2007 to będą prawdziwe mistrzostwa świata w jakości usług oferowanych przez nasze stacje serwisowe. Dysponując najlepszym personelem w branży, możemy zainteresować tym zawodem wielu młodych ludzi, a jednocześnie zaoferować naszym klientom najlepszą obsługę serwisową” - powiedział Staffan Jufors, Prezydent i Dyrektor Zarządzający Volvo Trucks.

Czytaj także:

Volvo: Trzecia generacja silników DME 2006-06-22
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic