mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Trucks: największe na świecie zawody dla serwisantów

Volvo Trucks: największe na świecie zawody dla serwisantów

Volvo Trucks zorganizuje największe w świecie zawody dla pracowników punktów serwisowych. Największe w świecie, międzynarodowe zawody dla pracowników stacji serwisowych wkrótce się rozpoczną. Organizator konkursu - firma Volvo Trucks - spodziewa się, że weźmie w nim udział co najmniej 12 000 uczestników z całego świata.

Volvo Trucks: największe na świecie zawody dla serwisantów
Celem zawodów ma być zarówno dalszy rozwój umiejętności personelu zatrudnionego w warsztatach, jak i podniesienie samego statusu zawodu mechanika. Zawody dla pracowników warsztatów są organizowane w Szwecji od 50-ciu już lat, ale dopiero w roku 1977 zaczęto organizować je globalnie (na innych rynkach świata), w obecnej formule i pod nazwą VISTA. Zadania konkursowe obejmują zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną, podczas których testowane są umiejętności i wiedza zawodników w zakresie obsługi serwisowej samochodów ciężarowych, w tym układów napędowych występujących w pojazdach.

Dzisiejsze, nowoczesne samochody ciężarowe to zaawansowane technologicznie pojazdy, zbudowane w oparciu o dużą ilość elektroniki i układów, których obsługa wymaga dużej wiedzy i umiejętności ze strony pracowników serwisu. Co ważne, wszelka obsługa serwisowa musi być wykonana sprawnie i na czas, po to, by pojazd jak najszybciej był znów gotowy do pracy.

Pierwszy etap zawodów to eliminacje krajowe, składające się z trzech rund konkursowych. Kolejnym etapem będą eliminacje na poziomie regionalnym. Nowością podczas najbliższej edycji VIST-y będzie światowy finał konkursu, jaki odbędzie się w czerwcu 2007 roku  w Geteborgu i który będzie połączony z obchodami trzydziestej rocznicy istnienia tych zawodów. 30 konkurujących ze sobą drużyn, składających się z od 2 do 4 uczestników każda, zakwalifikuje się do wzięcia udziału w tych finałach. Część finałowa konkursu obejmie zadania zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

„Tak naprawdę konkurs ten to kwestia rozwoju kompetencji wśród pracowników warsztatów. VISTA 2007 to będą prawdziwe mistrzostwa świata w jakości usług oferowanych przez nasze stacje serwisowe. Dysponując najlepszym personelem w branży, możemy zainteresować tym zawodem wielu młodych ludzi, a jednocześnie zaoferować naszym klientom najlepszą obsługę serwisową” - powiedział Staffan Jufors, Prezydent i Dyrektor Zarządzający Volvo Trucks.

Czytaj także:

Volvo: Trzecia generacja silników DME 2006-06-22
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando