mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Trucks umacnia pozycję w branży budowlanej

Volvo Trucks umacnia pozycję w branży budowlanej

Z najmocniejszym na świecie samochodem ciężarowym, nowymi, jeszcze bardziej ekonomicznymi silnikami oraz skrzynią biegów I-Shift nowej generacji, Volvo Trucks umacnia swoją pozycję w segmencie pojazdów dla branży budowlanej.

Volvo Trucks umacnia pozycję w branży budowlanej

Gama produktowa firmy obejmuje wszystko, począwszy od 12-tonowych samochodów ciężarowych Volvo FL, po flagowy pojazd Volvo FH16 700, znajdujący się w centrum uwagi na stoisku Volvo podczas wystawy Intermat w Paryżu. W trakcie wystawy, rozpoczynającej się w dniu 20 kwietnia, Volvo zaprezentuje również swój doskonale sprzedający się pojazd Volvo FM 8x4 wywrotka.

“Przez ostatnich kilka lat, w naszych działaniach silnie koncentrujemy się na umacnianiu naszej pozycji w segmencie budowlanym, a obecnie dysponujemy bardzo silną kompletną ofertą w tym zakresie”, powiedział Staffan Jufors – Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks. „Wraz z nowymi produktami oraz wszechstronnie szkoloną siecią dealerską, mamy doskonałą pozycję do spełnienia oczekiwań naszych klientów w momencie, kiedy rynek ożywi się”.

Mocny i łatwy w prowadzeniu
Nowe Volvo FH16 700 już wzbudziło duże zainteresowanie wśród wielu klientów z branży budowlanej. Z silnikiem o mocy 700 KM i momencie obrotowym 3150 Nm oferuje wszystko, co jest niezbędne do efektywnego transportu ciężkich maszyn i materiałów budowlanych. Volvo FH16 700 jest wyposażone w zautomatyzowany układ zmiany biegów I-Shift, który czyni kierowanie pojazdem łatwiejszym oraz poprawia ekonomikę paliwową. Najnowsza generacja I-Shift posiada wiele nowych funkcji, które zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o eksploatacji pojazdu w segmencie budowlanym. Należą do nich funkcja ułatwiająca ruszanie z miejsca w trudnych warunkach jazdy oraz możliwość przełączenia na program ekonomiczny, oferujący oszczędne zużycie paliwa.

Coraz więcej klientów wybiera I-Shift
“Obecnie, ponad 30% wszystkich pojazdów, jakie dostarczamy dla segmentu budowlanego jest wyposażonych w I-Shift i udział ten cały czas rośnie”, mówi Gunnar Eliasson, menedżer odpowiedzialny za obszar pojazdów budowlanych w Volvo Trucks. “Użytkownicy cenią sobie komfort jazdy, jaki oferuje I-Shift, a z nowymi funkcjami będzie on jeszcze silniejszą alternatywą dla pojazdów budowlanych.”

Zużycie paliwa niższe o 3%
Nowy I-Shift jest również jednym z ważniejszych komponentów w doskonale sprzedającym się pojeździe Volvo FM 8x4 wywrotka, który to pojazd jest również eksponowany na wystawie Intermat. Pojazd wyposażony jest w nowy, 13-litrowy silnik, oferujący jeszcze lepszą ekonomikę paliwową. Połączenie tych komponentów, oferuje do 3% niższe zużycie paliwa przez pojazd, w porównaniu do poprzedniego układu napędowego (Euro 5 Incentive). Do trochę lżejszych zadań, realizowanych przez pojazdy takie jak betonomieszarki, Volvo FM jest dostępne w wersji zoptymalizowanej pod kątem masy pojazdu i zużycia paliwa, wyposażonej w silnik 11-litrowy. Model ten również oferuje zużycie paliwa o kilka procent niższe w stosunku do jego poprzednika.

Zarówno samochody ciężarowe, jak i maszyny budowlane
Na wystawie Internat, Volvo Trucks jest obecne na stoisku, które dzieli z siostrzaną firmą Volvo Construction Equipment.

“Razem posiadamy niezrównane doświadczenie w segmencie pojazdów dla branży budowlanej i naprawdę szeroką gamę produktową. W rezultacie, możemy zaoferować naszym klientom rozwiązania w postaci indywidualnie dostosowanych pakietów, zawierających w sobie wszystko, począwszy od koparek i samochodów ciężarowych, po finansowanie i serwis”, mówi Gunnar Eliasson.

Inne modele
Gama produktowa Volvo Trucks dla segmentu budowlanego zawiera:
Volvo FL – do realizacji lekkich zadań budowlanych po dobrych drogach
Volvo FE – do realizacji lekkich zadań budowlanych
Volvo FM – dla wszystkich typów zadań budowlanych
Volvo FH – do efektywnej realizacji transportów do i z placów budowy
Volvo FH16 – do transportu ładunków ciężkich

Na wystawie Intermat Volvo wystawia:
Ciągnik siodłowy Volvo FH16 700 8x4
Silnik D16G 700 KM, 3150 Nm, hamulec silnikowy VEB+
Skrzynia biegów: Volvo I-Shift, 12-biegowa.
Tylny most: RT2610HV, podwójny most ze zwolnicami w piastach kół.
Dopuszczalna masa całkowita zestawu: do 200 ton (w określonych przypadkach) Rozstaw osi: 3,6 m.

Volvo FM 8x4 Wywrotka
Silnik: Volvo D13C, 460 KM, 2300 Nm, hamulec silnikowy VEB+
Skrzynia biegów: Volvo I-Shift, 12-biegowa.
Tylny most: RT3210HV, podwójny most ze zwolnicami w piastach kół.
Dopuszczalna masa całkowita zestawu: 60 ton, nośność osi zespolonej 26 ton, nośność przednich osi 16 ton. Rozstaw osi: 4,3 m.


Podobne wiadomości:

Kobiety na targach w Genewie 2009

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.