mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Trucks w sierpniu

Volvo Trucks w sierpniu

Dostawy Volvo Trucks w sierpniu br. wzrosły o 59% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Zwiększone dostawy odnotowano na wszystkich wiodących rynkach.

Volvo Trucks w sierpniu
W sierpniu dostawy w Europie zamknęły się na poziomie 1787 samochodów ciężarowych, co stanowi wzrost o 54% w stosunku do wyniku roku ubiegłego. Tradycyjnie, intensywność dostaw w miesiącu sierpniu jest zwykle niższa, co wiąże się z trwającym w tym okresie w Europie sezonem urlopowym.

W Europie Wschodniej, dostawy samochodów ciężarowych wzrosły o 100%. Ich rozwój był szczególnie silny na rynku rosyjskim, gdzie w sierpniu dostarczono 272 pojazdy ciężarowe, co oznacza wzrost o 186% w porównaniu z wynikiem za sierpień 2010. Wielkość dostaw za okres styczeń - sierpień br. wzrosła o 214% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego.

Wysoki popyt utrzymywał się również w Ameryce Południowej, przy czym w Bazylii sierpniowe dostawy osiągnęły najwyższy jak dotychczas poziom. Wzrost dostaw odnotowano w przypadku modeli Volvo FH, Volvo FM i Volvo VM. Również wiodąca w Brazylii w segmencie ciężkim  pozycja Volvo Trucks została w sierpniu utrzymana. Łącznie dostawy Volvo Trucks w Ameryce Południowej wzrosły o 65% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego, do poziomu 2471 dostarczonych samochodów ciężarowych.

W sierpniu, pozytywny rozwój wielkości dostaw odnotowano również w Afryce Poludniowej, gdzie łącznie dostarczono 170 szt. pojazdów. Sieć dealersko-serwisowa Volvo Trucks w tym regionie odnotowała w ostatnim czasie silny rozwój.

W Ameryce Północnej sierpniowe dostawy wzrosły o 74% i zamknęły się na poziomie 2105 pojazdów, pomimo pewnych zakłóceń, jakie spowodowane zostały przez niedobory komponentów do produkcji, czego doświadczyła cała branża.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.