mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Trucks w walce z alkoholem

Volvo Trucks w walce z alkoholem

Volvo Trucks wraz z Europejską Radą Bezpieczeństwa Transportowego (ETSC) prowadzą ogólnoeuropejską kampanię pod nazwą “Safe & Sober”, której głównym celem jest ograniczenie liczby osób kierujących pojazdami ciężarowymi pod wpływem alkoholu.

Volvo Trucks w walce z alkoholem
W drodze dialogu z osobami odpowiedzialnymi za podejmowanie decyzji oraz kształtowanie opinii w różnych krajach europejskich, ETSC i Volvo Trucks dążą do wytyczania dróg wiodących do systematycznego promowania trzeźwości w ruchu drogowym na wszystkich poziomach. Debata w Paryżu organizowana jest we współpracy z Association Prévention Routtière, a wśród jej uczestników znalazło się wielu ważnych przedstawicieli instytucji zajmujących się kwestią bezpieczeństwa ruchu drogowego – wszyscy oni podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą w temacie.

Alcolock
Jednym z bardzo skutecznych i jednocześnie prostych sposobów na ograniczenie liczby wypadków, których przyczyną jest alkohol, jest wyposażenie samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów w alcolock. Volvo Trucks popiera ideę dobrowolnego stosowania w pojazdach alcolock-ów – w 2005 roku firma była pierwszym producentem pojazdów, oferującym możliwość fabrycznego montażu tego urządzenia.

- Pierwsi z naszych klientów, którzy zdecydowali się na zainstalowanie alkolocków w ich pojazdach, są bardzo zadowoleni z urządzenia, które zostało również bardzo dobrze przyjęte przez ich kierowców - powiedział Jean-Noel Thenault, prezes Volvo Trucks we Francji. - Tylko Szwecja osiągnęła jeszcze większy postęp w tej dziedzinie – obecnie, ponad 20.000 pojazdów, włączając w to samochody ciężarowe i autobusy, jest wyposażonych w to urządzenie.

Francja najlepsza w Europie
Francja jest doskonałym przykładem na to, jak systematyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego, może zaowocować radykalną poprawą w krótkim okresie czasu. Pomiędzy rokiem 2001 a 2007 liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych uległa zmniejszeniu o 43%, co jest najlepszym wynikiem w Europie. Źródłem tego sukcesu jest, przede wszystkim, wzmożona kontrola prędkości, a także zwiększone korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Odnotowano również poprawę w temacie trzeźwości za kierownicą. Nie mniej jednak, alkohol nadal pozostaje najczęstszą przyczyną śmierci na drodze we Francji, podobnie jak w pozostałych krajach Europy. To właśnie może wyjaśniać, dlaczego istnieje tu tak duże zainteresowanie tematem alkolocków. Ważny krok zostanie zrobiony w roku 2009, kiedy we wszystkich autobusach szkolnych we Francji zostanie obowiązkowo zamontowany alcolock.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo alkohol

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~Lolek 2008-12-04

Bardzo ciekawa akcja, mamy bardzo dużo kierowców jeżdżących ?na gazie?, mogli by też montować takie rzeczy w standardzie w samochodach osobowych. Zwłaszcza Volvo, które znane jest ze swojej troski o bezpieczeństwo. Ja mam od niedawna V50 (używaną kupiłem), z taką ilością zabezpieczeń i ułatwień dla kierowcy że do tej pory wszystkiego nie poznałem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?