mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Trucks w walce z alkoholem

Volvo Trucks w walce z alkoholem

Volvo Trucks wraz z Europejską Radą Bezpieczeństwa Transportowego (ETSC) prowadzą ogólnoeuropejską kampanię pod nazwą “Safe & Sober”, której głównym celem jest ograniczenie liczby osób kierujących pojazdami ciężarowymi pod wpływem alkoholu.

Volvo Trucks w walce z alkoholem
W drodze dialogu z osobami odpowiedzialnymi za podejmowanie decyzji oraz kształtowanie opinii w różnych krajach europejskich, ETSC i Volvo Trucks dążą do wytyczania dróg wiodących do systematycznego promowania trzeźwości w ruchu drogowym na wszystkich poziomach. Debata w Paryżu organizowana jest we współpracy z Association Prévention Routtière, a wśród jej uczestników znalazło się wielu ważnych przedstawicieli instytucji zajmujących się kwestią bezpieczeństwa ruchu drogowego – wszyscy oni podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą w temacie.

Alcolock
Jednym z bardzo skutecznych i jednocześnie prostych sposobów na ograniczenie liczby wypadków, których przyczyną jest alkohol, jest wyposażenie samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów w alcolock. Volvo Trucks popiera ideę dobrowolnego stosowania w pojazdach alcolock-ów – w 2005 roku firma była pierwszym producentem pojazdów, oferującym możliwość fabrycznego montażu tego urządzenia.

- Pierwsi z naszych klientów, którzy zdecydowali się na zainstalowanie alkolocków w ich pojazdach, są bardzo zadowoleni z urządzenia, które zostało również bardzo dobrze przyjęte przez ich kierowców - powiedział Jean-Noel Thenault, prezes Volvo Trucks we Francji. - Tylko Szwecja osiągnęła jeszcze większy postęp w tej dziedzinie – obecnie, ponad 20.000 pojazdów, włączając w to samochody ciężarowe i autobusy, jest wyposażonych w to urządzenie.

Francja najlepsza w Europie
Francja jest doskonałym przykładem na to, jak systematyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego, może zaowocować radykalną poprawą w krótkim okresie czasu. Pomiędzy rokiem 2001 a 2007 liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych uległa zmniejszeniu o 43%, co jest najlepszym wynikiem w Europie. Źródłem tego sukcesu jest, przede wszystkim, wzmożona kontrola prędkości, a także zwiększone korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Odnotowano również poprawę w temacie trzeźwości za kierownicą. Nie mniej jednak, alkohol nadal pozostaje najczęstszą przyczyną śmierci na drodze we Francji, podobnie jak w pozostałych krajach Europy. To właśnie może wyjaśniać, dlaczego istnieje tu tak duże zainteresowanie tematem alkolocków. Ważny krok zostanie zrobiony w roku 2009, kiedy we wszystkich autobusach szkolnych we Francji zostanie obowiązkowo zamontowany alcolock.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo alkohol

Podobne wiadomości:

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Aktualności 2016-11-21

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Komentuj:

~Lolek 2008-12-04

Bardzo ciekawa akcja, mamy bardzo dużo kierowców jeżdżących ?na gazie?, mogli by też montować takie rzeczy w standardzie w samochodach osobowych. Zwłaszcza Volvo, które znane jest ze swojej troski o bezpieczeństwo. Ja mam od niedawna V50 (używaną kupiłem), z taką ilością zabezpieczeń i ułatwień dla kierowcy że do tej pory wszystkiego nie poznałem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowa marka od Toyoty
Sportowa marka od Toyoty
Toyota myśli nad stworzeniem marki, która miałaby zagrozić produktom od Mercedesa-AMG i BMW M. Co ciekawe fundament pod taki brand już jest.