mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo Trucks: wymień poduszkę powietrzną po 10 latach

Volvo Trucks: wymień poduszkę powietrzną po 10 latach

Volvo Trucks po raz kolejny potwierdza, że kwestie bezpieczeństwa traktuje priorytetowo. Wielu producentów samochodów przedłuża gwarancję na prawidłowe działanie poduszek powietrznych nawet do 15 lat. Volvo Trucks radzi swoim klientom, by sprawdzili sprawność modułów swoich poduszek powietrznych w wyspecjalizowanych warsztatach po upływie dziesięciu lat od kupna auta.

Volvo Trucks: wymień poduszkę powietrzną po 10 latach

Taki komunikat to wynik troski o całkowitą sprawność systemu. Mimo najwyższej jakości stosowanych rozwiązań, koncern nie jest w stanie zapewnić użytkowników, że po 10 latach eksploatacji ciężarówki, układ będzie nadal w 100% sprawny. A w tym wypadku kompromisy nie wchodzą w rachubę. Elementy poduszek powietrznych podlegają starzeniu się materiału i ich charakterystyka może ulec zmianie, co ma wpływ na efektywność systemu.

Producent, który od 1995 roku oferuje poduszki powietrzne jako standardowe wyposażenie modeli FH, rekomenduje wymianę modułu poduszki powietrznej na nowy po 10 latach eksploatacji.


Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Takata wymieni 40 mln poduszek

Takata wymieni 40 mln poduszek

Aktualności 2016-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic