Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo: Trzecia generacja silników DME

Volvo: Trzecia generacja silników DME

Szwedzkie Volvo rozpoczęło prace rozwojowe nad trzecią generacją silników DME przeznaczonych dla ciężkich pojazdów. Koszt badań wynosi 4,5 miliona funtów, jednak zdaniem inżynierów inwestycja szybko się zwróci.

Volvo: Trzecia generacja silników DME

Zapoczątkowane badania nad trzecią ewolucją silników DME (wykorzystują eter dwumetylowy, który może być alternatywnym źródłem napędu) to kolejny etap planu jaki Volvo przewidziało na rozwój tej technologii w latach 2006-2010.

Dzięki drugiej generacji silników DME zaprezentowanych w 2005 roku Volvo pokazało, że istnieje duży potencjał wprowadzenia takich jednostek również do produkcji aut osobowych.

Jak pokazały pierwsze wyniki badań silnik DME jest bardziej ekologiczny i ekonomiczny od tradycyjnych jednostek napędowych. Ponadto jego działanie nie wpływa na zmniejszenie mocy pojazdu. System DME wykorzystuje mieszankę gazów syntetycznych, które po etapie katalizowania produkują eter dwumetylowy. Podobne gazy wykorzystywane są obecnie np. w sprężonych pojemnikach ze sprayem.

Czytaj także:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009 2006-03-10

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Dme

Podobne wiadomości:

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Hybrydowa ciężarówka Volvo w 2009

Aktualności 2006-03-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj