mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo XC40 – premiera w Szanghaju

Volvo XC40 – premiera w Szanghaju

Wersja produkcyjna Volvo XC40 zadebiutuje w kwietniu tego roku podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Producent spodziewa się, że nowy samochód szybko stanie się hitem w Chinach i Europie.

Volvo XC40 – premiera w Szanghaju
Model XC40 będzie pierwszym samochodem Volvo zbudowanym na nowej platformie modułowej CMA. Mniejsza płyta ma jednak wiele wspólnego z konstrukcją SPA wykorzystywaną przy większym modelu XC90. Chodzi o takie podzespoły jak system infotainment, technologie zapewniające bezpieczeństwo, a także energooszczędny układ ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji HVAC. Wykorzystywanie wspólnych części pozwoli przyspieszyć proces projektowania oraz, co najważniejsze, obniżyć koszty produkcji.

Volvo zaprezentowało w zeszłym roku dwa modele studyjne z liczbą „40” w nazwie. Oprócz modelu XC40 pojawi się model S40, który będzie klasycznym sedanem. Jednak pierwszym w kolejce jest crossover, który ma być mniejszym odpowiednikiem XC90.

Chińskie źródła donoszą, że pod maskę trafi układ hybrydowy typu plug-in ukryty pod nazwą T5 Twin Drive. Sercem będzie jednostka benzynowa o pojemności 1.5 z turbodoładowaniem wspomagana przez silnik elektryczny. Za przekazywanie napędu będzie odpowiadać siedmiostopniowa skrzynia dwusprzęgłowa. Oprócz tego w gamie pojawią się klasyczne jednostki benzynowe i wysokoprężne składające się z trzech- i czterech cylindrów.

Szefowie szwedzkiej marki mocno wierzą, że model XC40 osiągnie roczną sprzedaż na poziomie 100 tys. egzemplarzy, a odświeżenie całej serii „40” poprawi zeszłoroczny rekord sprzedaży wynoszący 534 332 sztuk. Sprzedać nowego modelu ruszy dopiero w przyszłym roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo XC90 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo XC90

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

~Rzecznik Volvo 2017-02-05

A skąd takie przypuszczenia? Volvo produkuje trwałe, bezpieczne, ekologiczne i komfortowe samochody, co doceniło już wielu Użytkowników. Na obecną chwilę, brak jest informacji, gdzie XC40 będzie produkowane, choć i tak ta kwesia nie ma znaczenia, jeśli chodzi o Klienta - każda fabryka pracuje według jednolitych, rygorystycznych norm jakościowych. Oznacza to, że samochód wyprodukowany w Szwecji niczym nie będzie się różnił od tego wyprdukowanego w Chinach. Jako ciekawostkę, mogę dodać, że inne marki premium też montują i produkują swoje samochody w Chinach, co nikogo nie dziwi.

~Tadeusz 2017-01-29

W chinach to z pewnością ale w Europie raczej nie. Europejcy nie kupią chińczyka - samochód to nie smartfon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.