mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo XC60 od 142.900 zł

Volvo XC60 od 142.900 zł

Wprawdzie najnowszy model Volvo, określany mianem najbezpieczniejszego modelu w historii tej szwedzkiej marki, w sprzedaży pojawi się dopiero w trzecim kwartale, ale już teraz można składać na niego zamówienia. Ceny zaczynają się od 142.900 zł.

Volvo XC60 od 142.900 zł

Premiera Volvo XC60, młodszego brata XC90, miała miejsce w tym roku na wystawie w Genewie. Dzięki temu modelowi Volvo wkroczyło do dynamicznie rozwijającego się segmentu średniej wielkości SUV-ów.

Ponownie najważniejszą cechą, na jaką położono nacisk przy projektowaniu auta, było bezpieczeństwo. Wśród nowatorskich rozwiązań w tym zakresie należy wymienić przede wszystkim system City Safety, pomagający kierowcom uniknąć lub ograniczyć skutki kolizji przy niskich prędkościach, typowych dla ruchu miejskiego. W momencie pojawienia się ryzyka, że samochód najedzie na pojazd znajdujący się przed nim, a kierowca nie reaguje, system rozpocznie wówczas automatyczne hamowanie.

Wraz z nowym Volvo XC60 wprowadzona została także technologia PRS (Pre-Prepared Restraints). Stanowi ją  współpracujący z innymi technologiami pokładowymi i sterujący działaniem poduszek powietrznych oraz pasów bezpieczeństwa czujnik laserowy.  Ponadto w wyposażeniu samochodu znajdą się także takie systemy bezpieczeństwa jak: układ kontroli stabilności dynamicznej i kontroli trakcji (DSTC), układ oferujący lepszą kontrolę podczas holowanie przyczepy (TSA), czy badający trzeźwość kierowcy "Alcoguard".

W chwili premiery Volvo XC60 oferowany będzie w trzech wersjach silnikowych: z benzynowym turbodoładowanym T6 o mocy 285 koni mechanicznych oraz z dwoma wariantami turbodiesla D5 o mocy odpowiednio 185 i 163 koni mechanicznych. Standardem we wszystkich modelach jest napęd na cztery koła z układem Instant Traction.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 163 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Tematy w artykule: XC60

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 – są ceny!

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.