mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo XC60 od 142.900 zł

Volvo XC60 od 142.900 zł

Wprawdzie najnowszy model Volvo, określany mianem najbezpieczniejszego modelu w historii tej szwedzkiej marki, w sprzedaży pojawi się dopiero w trzecim kwartale, ale już teraz można składać na niego zamówienia. Ceny zaczynają się od 142.900 zł.

Volvo XC60 od 142.900 zł

Premiera Volvo XC60, młodszego brata XC90, miała miejsce w tym roku na wystawie w Genewie. Dzięki temu modelowi Volvo wkroczyło do dynamicznie rozwijającego się segmentu średniej wielkości SUV-ów.

Ponownie najważniejszą cechą, na jaką położono nacisk przy projektowaniu auta, było bezpieczeństwo. Wśród nowatorskich rozwiązań w tym zakresie należy wymienić przede wszystkim system City Safety, pomagający kierowcom uniknąć lub ograniczyć skutki kolizji przy niskich prędkościach, typowych dla ruchu miejskiego. W momencie pojawienia się ryzyka, że samochód najedzie na pojazd znajdujący się przed nim, a kierowca nie reaguje, system rozpocznie wówczas automatyczne hamowanie.

Wraz z nowym Volvo XC60 wprowadzona została także technologia PRS (Pre-Prepared Restraints). Stanowi ją  współpracujący z innymi technologiami pokładowymi i sterujący działaniem poduszek powietrznych oraz pasów bezpieczeństwa czujnik laserowy.  Ponadto w wyposażeniu samochodu znajdą się także takie systemy bezpieczeństwa jak: układ kontroli stabilności dynamicznej i kontroli trakcji (DSTC), układ oferujący lepszą kontrolę podczas holowanie przyczepy (TSA), czy badający trzeźwość kierowcy "Alcoguard".

W chwili premiery Volvo XC60 oferowany będzie w trzech wersjach silnikowych: z benzynowym turbodoładowanym T6 o mocy 285 koni mechanicznych oraz z dwoma wariantami turbodiesla D5 o mocy odpowiednio 185 i 163 koni mechanicznych. Standardem we wszystkich modelach jest napęd na cztery koła z układem Instant Traction.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 184 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Tematy w artykule: XC60

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Cztery modele Volvo z nagrodą Top Safety Pick+

Cztery modele Volvo z nagrodą Top Safety...

Aktualności 2014-12-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.