mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo będzie jeszcze bardziej bezpieczne

Volvo będzie jeszcze bardziej bezpieczne

We wszystkich nowo wytwarzanych modelach szwedzkiej marki Volvo od rocznika 2008 będzie można zamówić nowoczesny system "Volvo on Call" (VOC) wzywający samoistnie pomoc w razie wypadku.

Volvo będzie jeszcze bardziej bezpieczne

System VOC jest pierwszym i jedynym jak dotąd tego typu systemem, który będzie działać w 14 krajach Europy. Bez względu na to w którym z tych krajów zakupione zostało Volvo i w którym aktualnie przebywa, system VOC będzie informować centralę o ewentualnym wypadku.

W momencie wybuchu np. poduszki powietrznej VOC informuje samoczynnie centralę w danym kraju, gdzie akurat przebywa samochód. Następnie informacja, wraz z dokładną lokalizacją auta jest przekazywana do odpowiednich służb ratunkowych oraz policji, które dzięki temu mogą szybko znaleźć się na miejscu zdarzenia.

System VOC będzie dostępny w dwóch pakietach wyposażenia. Pakiet "Safety", kosztujący ok. 600 euro, wyposażony jest jedynie w opcję manualnego lub automatycznego alarmu oraz pomocy w przypadku awarii ogumienia. Z kolei pakiet "Security", kosztujący 230 euro więcej, doposażony będzie ponadto m.in. w funkcję ochrony przed złodziejami oraz monitorowania pojazdu.

Volvo chce chronić przyszłe mamy (2007-05-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~sebekg 2007-06-11

jak zwykle duzo uwago poswiecaja bezpieczenstwu i dobrze chociaz oni wiedza co to znaczy bezpieczny samochod a przy okazji teraz naprawde fajnie wygladaj poszli do przodu i to znacznie

~t-bag 2007-06-06

no teraz to naprawde jestem troche zaszokowany wkoncu maja marke jednych z najbezpieczniejszych aut swiata a jednak jeszcze im malo musza byc doskonali to dobrze swiadczy o nich

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando