mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo będzie jeszcze bardziej bezpieczne

Volvo będzie jeszcze bardziej bezpieczne

We wszystkich nowo wytwarzanych modelach szwedzkiej marki Volvo od rocznika 2008 będzie można zamówić nowoczesny system "Volvo on Call" (VOC) wzywający samoistnie pomoc w razie wypadku.

Volvo będzie jeszcze bardziej bezpieczne

System VOC jest pierwszym i jedynym jak dotąd tego typu systemem, który będzie działać w 14 krajach Europy. Bez względu na to w którym z tych krajów zakupione zostało Volvo i w którym aktualnie przebywa, system VOC będzie informować centralę o ewentualnym wypadku.

W momencie wybuchu np. poduszki powietrznej VOC informuje samoczynnie centralę w danym kraju, gdzie akurat przebywa samochód. Następnie informacja, wraz z dokładną lokalizacją auta jest przekazywana do odpowiednich służb ratunkowych oraz policji, które dzięki temu mogą szybko znaleźć się na miejscu zdarzenia.

System VOC będzie dostępny w dwóch pakietach wyposażenia. Pakiet "Safety", kosztujący ok. 600 euro, wyposażony jest jedynie w opcję manualnego lub automatycznego alarmu oraz pomocy w przypadku awarii ogumienia. Z kolei pakiet "Security", kosztujący 230 euro więcej, doposażony będzie ponadto m.in. w funkcję ochrony przed złodziejami oraz monitorowania pojazdu.

Volvo chce chronić przyszłe mamy (2007-05-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~sebekg 2007-06-11

jak zwykle duzo uwago poswiecaja bezpieczenstwu i dobrze chociaz oni wiedza co to znaczy bezpieczny samochod a przy okazji teraz naprawde fajnie wygladaj poszli do przodu i to znacznie

~t-bag 2007-06-06

no teraz to naprawde jestem troche zaszokowany wkoncu maja marke jednych z najbezpieczniejszych aut swiata a jednak jeszcze im malo musza byc doskonali to dobrze swiadczy o nich

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.