mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo chce chronić przyszłe mamy

Volvo chce chronić przyszłe mamy

Volvo stawia sobie nowe cele w tworzeniu bezpieczniejszych samochodów. Szwedzi zamierzają przeznaczyć dodatkowe środki, aby poprawić w pojazdach ochronę kobiet będących w stanie błogosławionym. Pierwszy krok w tym kierunku to udział w testach zderzeniowych "ciężarnych manekinów".

Volvo chce chronić przyszłe mamy

Jak dotąd wiadomo, że kobiety będące w ciąży w wyniku obrażeń odniesionych w poważnych wypadkach samochodowych mają bardzo małą szansę na ochronę płodu. Dzieje się tak zazwyczaj w skutek przerwania dostarczania tlenu dla nienarodzonego dziecka. Według ekspertów ze szwedzkiego centrum badań zajmującego się wypadkami samochodowymi na razie nie jest do końca jasne jaki czynnik może powodować w takich sytuacjach brak „dostawy” tlenu dla organizmu dziecka.

Dlatego też, Volvo postanowiło zająć się tym problemem i w swoim centrum testowym w Goeteborgu do swoich prac badawczych przygotowało 150 specjalnych manekinów, które mają odzwierciedlać kobiety ciężarne w różnym stadium wiekowym i zaawansowaniu płodu. Szwedzi chcą podczas prób zderzeniowych zbadać dokładnie między innymi to jakim siłom poddawane jest ciało kobiety w ciąży w przypadku kolizji.

Inwestycja producenta jest jak najbardziej szlachetna, ale też droga. Średnia cena specjalnie przygotowanej „lalki” wynosi 40 000 euro. Do tego trzeba doliczyć montaż wielu elektronicznych urządzeń monitorujących ich stan podczas crash-testów. Dla przykłada manekin imitujący kobietę ciężarną w ósmym lub dziewiątym miesiącu ciąży kosztuje 150 000 euro.

Dowiedz się więcej o marce Volvo

Zobacz wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~sebekg 2007-06-08

fajnie volvo nietylko dba o swoja linie ale i jak zwykle o bezpieczenstwo co jest chyba najwazniejsza sprawa

~t-bag 2007-06-07

podoba mi sie ten pomysl zwlasza ze jak sie ma taka kobietke zaciążoną to trzeba o nią dbac;) a volvo to robi gratulacje

~PanKracy 2007-05-15

Volvo zawsze dbało o pasażerów i to nie tylko jeśli były to przyszłe mamy. Z drugiej strony to fajnie, ze robią takie badania, na pewno przyniosą efekty. Tyle kaski na badania bezpieczeństwa to chyba tylko volvo mogło wydać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny model. Jest nim SUV w nadwoziu w stylu coupe – Skoda Kodiaq GT.