Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo dla Unii Europejskiej

Volvo dla Unii Europejskiej

Już jutro (1 lipca) Szwecja obejmie prezydencję w Unii Europejskiej. Przez najbliższe pół roku oficjalną flotę pojazdów, którymi będą się poruszać oficjele przybywający do Szwecji na różne posiedzenia, stanowić będą samochody marki Volvo.

Volvo dla Unii Europejskiej
Volvo przekazało na ten cel ok. 90 swoich samochodów, głównie są to modele S80 oraz V70. W większości przypadków w wersji Flexifuel, czyli przystosowanych do zasilania także bioetanolem, choć nie zabraknie i wersji wyposażonych w jednostki wysokoprężne.

W ten sposób szwedzki rząd będzie chciał zaakcentować swoje zaangażowanie w kwestie związane z ochroną środowiska. Oba modele należą bowiem do liderów w segmencie premium pod względem jak najniższego ujemnego oddziaływania na środowisko.

Flota Volvo rozlokowana zostanie w największych szwedzkich miastach, Sztokholmie, Goeteborgu, Ostersund i Kalmar, gdzie odbywać się będą różne spotkania przedstawicieli unijnych.

Podobne wiadomości:

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Komentuj:

aaa 2009-06-30

Bardzo miło. Ale rozumiem, że rząd za to nie płaci tylko samo volvo robi to z własnej kasy. Czy w takim przypadku rząd powinien przyjmować taki prezent? Przecież to może być nakłanianie do np. przyjęcia ustawy ratującej volvo w trudnej sytuacji rynkowej? A jeśli rząd Szwecji zapłaci za to (kupno/dzierżawę/wynajem) to ile firm startowało w przetargu i jaka była kwota zwycięskiego volvo oraz ile żądali inni dostawcy, np. rodzimy saab czy marki zagraniczne. Oczywiście w przetargu mogły startować firmy ze wszystkich krajów wspólnoty, prawda? No, co? Czepiam się? A wyobraźcie sobie co by było gdyby polski rząd bez zamówienia w ten sposób dofinansował np. produkujące jakiś czas temu jeszcze lanosa FSO lub przyjął taką "darowiznę"?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a
SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a
Oferta SUV-ów na rynku cały czas się powiększa. SsangYong chce dołączyć do swojej oferty kolejnego. Koncepcyjny model zostanie zaprezentowany w Paryżu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj