mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo dla Unii Europejskiej

Volvo dla Unii Europejskiej

Już jutro (1 lipca) Szwecja obejmie prezydencję w Unii Europejskiej. Przez najbliższe pół roku oficjalną flotę pojazdów, którymi będą się poruszać oficjele przybywający do Szwecji na różne posiedzenia, stanowić będą samochody marki Volvo.

Volvo dla Unii Europejskiej
Volvo przekazało na ten cel ok. 90 swoich samochodów, głównie są to modele S80 oraz V70. W większości przypadków w wersji Flexifuel, czyli przystosowanych do zasilania także bioetanolem, choć nie zabraknie i wersji wyposażonych w jednostki wysokoprężne.

W ten sposób szwedzki rząd będzie chciał zaakcentować swoje zaangażowanie w kwestie związane z ochroną środowiska. Oba modele należą bowiem do liderów w segmencie premium pod względem jak najniższego ujemnego oddziaływania na środowisko.

Flota Volvo rozlokowana zostanie w największych szwedzkich miastach, Sztokholmie, Goeteborgu, Ostersund i Kalmar, gdzie odbywać się będą różne spotkania przedstawicieli unijnych.

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

aaa 2009-06-30

Bardzo miło. Ale rozumiem, że rząd za to nie płaci tylko samo volvo robi to z własnej kasy. Czy w takim przypadku rząd powinien przyjmować taki prezent? Przecież to może być nakłanianie do np. przyjęcia ustawy ratującej volvo w trudnej sytuacji rynkowej? A jeśli rząd Szwecji zapłaci za to (kupno/dzierżawę/wynajem) to ile firm startowało w przetargu i jaka była kwota zwycięskiego volvo oraz ile żądali inni dostawcy, np. rodzimy saab czy marki zagraniczne. Oczywiście w przetargu mogły startować firmy ze wszystkich krajów wspólnoty, prawda? No, co? Czepiam się? A wyobraźcie sobie co by było gdyby polski rząd bez zamówienia w ten sposób dofinansował np. produkujące jakiś czas temu jeszcze lanosa FSO lub przyjął taką "darowiznę"?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.