mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo dla alergików

Volvo dla alergików

Trzy modele Volvo – S80, V70 i XC70 otrzymały rekomendację Szwedzkiego Towarzystwa Alergii i Astmy, jako samochody szczególnie bezpieczne dla alergików.

Volvo dla alergików
Kierując się troską o komfort i bezpieczeństwo pasażerów, Volvo prowadzi szereg badań, których rezultatem są innowacyjne rozwiązania sprawiające, że wnętrze samochodów jest przyjazne także dla osób najbardziej wrażliwych na zanieczyszczenia. Działania Volvo są realizowane w dwóch podstawowych obszarach: jakości powietrza i alergii kontaktowych.

Zapewnieniu najwyższej czystości powietrza wprowadzanego do kabiny, służą dwa systemy opracowane przez Volvo: IAQS (Interior Air Quality System – System Jakości Powietrza Wewnątrz Auta) oraz CZIP (Clean Zone Interior Package – Pakiet Czystej Strefy Wewnętrznej). IAQS monitoruje jakość powietrza wchodzącego do kabiny. System automatycznie zamyka kanały wentylacyjne, jeśli poziom szkodliwych substancji jest zbyt wysoki. Multifiltr – element składowy systemu - usuwa cząsteczki i pyłki kwiatowe, a aktywna warstwa węglowa usuwa zapachy i ozon przygruntowy.

Volvo czyni wszystko, aby powietrze w samochodach wyposażonych w system IAQS zawsze znajdowało się poniżej limitów WHO dla środowiska miejskiego. Dzięki CZIP z kolei producent dba o to, by powietrze w aucie było automatycznie wentylowane w ciągu minuty od momentu otworzenia auta zamkiem centralnym.

Ponadto Volvo Cars pracuje nad zapewnieniem czystości powietrza wsysanego do kabiny, ale także ma na uwadze emisje z materiałów znajdujących się wewnątrz auta. Niewielkie emisje takich materiałów jak plastik PVC i niektóre metale określa się mianem „zapachu nowego samochodu”. Nie stanowią one żadnego zagrożenia, gdyż ich poziomy są w rzeczywistości niewielkie. Jednak w trakcie ogrzewania samochodu może wystąpić stężenie prowadzące do podrażnień u niektórych osób.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że silne aromaty mogą wywoływać astmę. Dlatego też staramy się zminimalizować wszystkie zapachy, mogące powodować podrażnienia – mówi Andreas Andersson, odpowiedzialny za czystość kabin w VCC.

Konstruktorzy Volvo dokonują także starannego doboru materiałów, tak by uniknąć emisji szkodliwych substancji. Kolejnym etapem są testy, w których komponenty wnętrza auta podgrzewane są w piecach w celu pomiaru ich wpływu na jakość powietrza. Przeprowadza się również symulacje działania słońca na całych samochodach, w których auto podgrzewane jest przez kilka godzin do temperatury 65 stopni.

Materiałami, które przyczyniają się do alergii są w dużej mierze nikiel i chrom. W ramach przeciwdziałania alergiom kontaktowym, Volvo minimalizuje ilości niklu uwalnianego z powierzchni metalicznych, a zamiast chromu w procesie barwienia skóry stosuje naturalny ekstrakt roślinny.

Podobne wiadomości:

Nawet 1750 km na jednym baku - Volvo V70 i...

auto motor i sport 0000-00-00

Gamę oszczędnych modeli Volvo uzupełniły V70 oraz S80, oznaczone jako DRIVe i napędzane silnikami wysokoprężnymi.

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.