mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo mogą nie być superbezpieczne

Volvo mogą nie być superbezpieczne

Słynące z wysokiego poziomu bezpieczeństwa modele szwedzkiej marki Volvo mogą nie gwarantować odpowiedniej ochrony kierującym. A wszystko przez problemy z poduszkami powietrznymi, które mogą wystąpić aż w pięciu modelach Volvo.

Volvo mogą nie być superbezpieczne
Przedsiębiorca Volvo Auto Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modeli Volvo S80, V70, XC70, XC60 oraz S60 (modele roku 2010 - 2011) mogą pojawić się problemy z właściwym funkcjonowaniem poduszek powietrznych.

W złączce przewodu spiralnego poduszki powietrznej kierowcy może powstawać zwarcie. W takiej sytuacji kontrolka poduszek powietrznych (SRS) będzie stale świecić i w module informacyjnym kierowcy ukaże się komunikat: "Airbag system service required" (konieczny przegląd układu poduszek powietrznych). Jeżeli zwarcie nastąpi podczas jazdy, a kierowca zlekceważy ostrzeżenie, w konsekwencji w razie zaistnienia wypadku wymagającego wyzwolenia poduszki powietrznej kierowcy, poduszka może nie zadziałać w wymagany sposób lub w ogóle nie zostanie wyzwolona. Taka sytuacja stanowi zagrożenie bezpieczeństwa kierowcy.

Spółka poinformowała, że na rynku polskim wada dotyczy łącznie 1.610 samochodów wymienionych modeli. Właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą są indywidualnie zapraszani listami poleconymi do autoryzowanych stacji obsługi, w celu zainstalowania podkładki w złączce przewodu spiralnego poduszki powietrznej kierowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo S60
Volvo S60
Cena podstawowa już od: 123 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 184 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Test czytelników – Volvo S60

auto motor i sport 0000-00-00

Dżentelmeni nie mówią o pieniądzach. Oni je mają. Potrzebują więc odpowiednich do tych pieniędzy samochodów. Na takich klientów czeka Volvo S60.

Komentuj:

~użytkownik 2011-07-20

ale nie zawsze się sprawdzają i czasami zawodzą

~Jules 2011-07-20

Volvo napewno ciągle jest liderem w dziedzinie bezpiczeństwa, a najnowsze systemy tylko to potwierdzają

kosmoss 2011-01-28

Volvo jest marką , która na przestrzeni historii motoryzacji zrobiła w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów wiele dobrego i będzie to czynić dalej, a że zawsze się trafią niezadowoleni, norma. Grunt,że takie systemy jak Pedestrian Detection, czy City Safety bardzo dobrze sprawdzaja sie w nowych modelach, S60, czy V60.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.