mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo mogą nie być superbezpieczne

Volvo mogą nie być superbezpieczne

Słynące z wysokiego poziomu bezpieczeństwa modele szwedzkiej marki Volvo mogą nie gwarantować odpowiedniej ochrony kierującym. A wszystko przez problemy z poduszkami powietrznymi, które mogą wystąpić aż w pięciu modelach Volvo.

Volvo mogą nie być superbezpieczne
Przedsiębiorca Volvo Auto Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modeli Volvo S80, V70, XC70, XC60 oraz S60 (modele roku 2010 - 2011) mogą pojawić się problemy z właściwym funkcjonowaniem poduszek powietrznych.

W złączce przewodu spiralnego poduszki powietrznej kierowcy może powstawać zwarcie. W takiej sytuacji kontrolka poduszek powietrznych (SRS) będzie stale świecić i w module informacyjnym kierowcy ukaże się komunikat: "Airbag system service required" (konieczny przegląd układu poduszek powietrznych). Jeżeli zwarcie nastąpi podczas jazdy, a kierowca zlekceważy ostrzeżenie, w konsekwencji w razie zaistnienia wypadku wymagającego wyzwolenia poduszki powietrznej kierowcy, poduszka może nie zadziałać w wymagany sposób lub w ogóle nie zostanie wyzwolona. Taka sytuacja stanowi zagrożenie bezpieczeństwa kierowcy.

Spółka poinformowała, że na rynku polskim wada dotyczy łącznie 1.610 samochodów wymienionych modeli. Właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą są indywidualnie zapraszani listami poleconymi do autoryzowanych stacji obsługi, w celu zainstalowania podkładki w złączce przewodu spiralnego poduszki powietrznej kierowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo S60
Volvo S60
Cena podstawowa już od: 123 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 141 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Crossover – charakterna krzyżówka dla wymagających

Crossover – charakterna krzyżówka dla...

Artykuł sponsorowany 2017-02-02

Komentuj:

~użytkownik 2011-07-20

ale nie zawsze się sprawdzają i czasami zawodzą

~Jules 2011-07-20

Volvo napewno ciągle jest liderem w dziedzinie bezpiczeństwa, a najnowsze systemy tylko to potwierdzają

kosmoss 2011-01-28

Volvo jest marką , która na przestrzeni historii motoryzacji zrobiła w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów wiele dobrego i będzie to czynić dalej, a że zawsze się trafią niezadowoleni, norma. Grunt,że takie systemy jak Pedestrian Detection, czy City Safety bardzo dobrze sprawdzaja sie w nowych modelach, S60, czy V60.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model