mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo może być chińskie

Volvo może być chińskie

Komisja Europejska w dniu wczorajszym zatwierdziła przejęcie Volvo Cars przez chiński koncern motoryzacyjny Geely oraz państwową agencję inwestycyjną Daqing.

Volvo może być chińskie
To kolejny krok do ostatecznego przejęcia szwedzkiej marki przez jednego z największych chińskich producentów samochodów (także motocykli i skuterów), firmę Geely, wspólnie z chińską agencją państwową Daqing, zajmującą inwestycjami zagranicznymi i ich zarządzaniem (coś jak polski PAIiIZ). Jeszcze pod koniec ubiegłego roku ogłoszono oficjalnie, że to właśnie Geely będzie nowym właścicielem Volvo. W marcu 2010 doszło do podpisania umowy. Cały proces zakończyć ma się w trzecim kwartale roku.

Komisja Europejska, do której transakcja przejęcia Volvo została zgłoszona 1 czerwca br., po dokładnym przyjrzeniu się sprawie nie znalazła nic, co byłoby sprzeczne z unijnym prawem dotyczącym wolnej konkurencji na Europejskim Obszarze Gospodarczym. Według Komisji obszary działania obu koncernów na europejskim rynku właściwie się nie pokrywają.

Podobne wiadomości:

Będziemy taniej serwisować auta

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo oficjalne sprzedane, trafi do Chin

Volvo oficjalne sprzedane, trafi do Chin

Aktualności 2009-12-28

Komentuj:

~Jules 2010-11-12

jest to inwestycja na "lata", więc chyba lepiej dołożyć do nowszej wersji lub skorzystać z tej oferty TradeIn

kosmoss 2010-10-28

Masz także możliwość częściowego rozliczenia zakupu nowego Volvo swoim dotychczas użytkowanym autem. Przedstawiciel Volvo na forum

~miki 2010-07-11

zawsze lubilem te marke, chce kupic uzwane S40, mam problem ob nie wiem czy kupic starsza wersje czy lepiej wziac kredyt i dolozyc na swiezsze auto.. W Getin podobno dostane na uzywane a formalnosci malo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando