mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo może być chińskie

Volvo może być chińskie

Komisja Europejska w dniu wczorajszym zatwierdziła przejęcie Volvo Cars przez chiński koncern motoryzacyjny Geely oraz państwową agencję inwestycyjną Daqing.

Volvo może być chińskie
To kolejny krok do ostatecznego przejęcia szwedzkiej marki przez jednego z największych chińskich producentów samochodów (także motocykli i skuterów), firmę Geely, wspólnie z chińską agencją państwową Daqing, zajmującą inwestycjami zagranicznymi i ich zarządzaniem (coś jak polski PAIiIZ). Jeszcze pod koniec ubiegłego roku ogłoszono oficjalnie, że to właśnie Geely będzie nowym właścicielem Volvo. W marcu 2010 doszło do podpisania umowy. Cały proces zakończyć ma się w trzecim kwartale roku.

Komisja Europejska, do której transakcja przejęcia Volvo została zgłoszona 1 czerwca br., po dokładnym przyjrzeniu się sprawie nie znalazła nic, co byłoby sprzeczne z unijnym prawem dotyczącym wolnej konkurencji na Europejskim Obszarze Gospodarczym. Według Komisji obszary działania obu koncernów na europejskim rynku właściwie się nie pokrywają.

Podobne wiadomości:

Saab ostatecznie sprzedany

Saab ostatecznie sprzedany

Aktualności 2010-02-24

Volvo oficjalne sprzedane, trafi do Chin

Volvo oficjalne sprzedane, trafi do Chin

Aktualności 2009-12-28

Komentuj:

~Jules 2010-11-12

jest to inwestycja na "lata", więc chyba lepiej dołożyć do nowszej wersji lub skorzystać z tej oferty TradeIn

kosmoss 2010-10-28

Masz także możliwość częściowego rozliczenia zakupu nowego Volvo swoim dotychczas użytkowanym autem. Przedstawiciel Volvo na forum

~miki 2010-07-11

zawsze lubilem te marke, chce kupic uzwane S40, mam problem ob nie wiem czy kupic starsza wersje czy lepiej wziac kredyt i dolozyc na swiezsze auto.. W Getin podobno dostane na uzywane a formalnosci malo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.