mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo nie chce luksusowej limuzyny

Volvo nie chce luksusowej limuzyny

Szef marki Volvo, Hakan Samuelsson, potwierdził wcześniejsze pogłoski, że szwedzka marka nie zamierza tworzyć limuzyny, która byłaby konkurentem dla Mercedesa klasy S, BMW serii 7 oraz Audi A8.

Volvo nie chce luksusowej limuzyny
- Nie zamierzamy wchodzić - na pewno teraz, a być może w ogóle - do segmentu, w którym mielibyśmy konkurować z autami napędzanymi silnikami V8 bądź V12 - powiedział Hakan Samuelsson, pełniący funkcję dyrektora generalnego w szwedzkiej marce podczas wystawy w Szanghaju. - Taka decyzja nie tylko nie wzmocniłaby wizerunku naszej firmy, ale również nie wpisywałaby się w obecny charakter Volvo, marki o ekologicznym charakterze, i wątpliwe by nasi klienci byli zainteresowani tego typu autem.

Pierwsze plotki na temat możliwości stworzenia luksusowej limuzyny szwedzkiej marki, która rywalizowałaby się z niemieckim trio, pojawiły się w 2010 roku, kiedy to za kwotę 1,5 mld dolarów chiński koncern Geely nabył udziały Volvo od Forda. Informacje te podsycał prezes Geely, Li Shufu, który optował za stworzeniem takiego auta, a dodatkowo spotęgowało je pojawienie się prototypowej limuzyny Volvo Universe (zdjęcia poniżej) podczas wystawy w Szanghaju w 2011 roku.


Ówczesny szef Volvo, Stefan Jacoby, skutecznie jednak sprzeciwił się wprowadzeniu tego modelu do produkcji (mówiło się nawet o konflikcie między Volvo a Geely). Jak widać, po słowach Samuelssona, nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Samuelsson chce bowiem, by Volvo skoncentrowało się na produkcji bardziej ekologicznych modeli, a flagowymi autami mają być nowa generacja XC90 oraz S80, które mają powstać na platformie podłogowej SPA.

Volvo i Geely pracują także nad nową płytą podłogową dla kompaktowych modeli, który to segment jest najpopularniejszy w Chinach. Pierwszy owoc tej współpracy, chińska wersja pięciodrzwiowego Volvo V40, zadebiutowała właśnie podczas targów w Szanghaju, a w sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 275 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Shenbao D-Series Aero: na trupach Saaba

auto motor i sport 0000-00-00

Chińczycy odkupili od Szwedów technologie produkcji i przygotowali auto na bazie Saaba 9-5 Aero.

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.