mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo obniża ceny w Polsce

Volvo obniża ceny w Polsce

Jak kupować Volvo to tylko w Polsce - głosi komunikat polskiego przedstawiciela szwedzkiej marki w naszym kraju. Od początku roku ceny Volvo w Polsce obniżone zostały o ponad 16%.

Volvo obniża ceny w Polsce
Volvo Auto Polska przedstawia nowe ceny na wszystkie modele swojej marki, w tym wchodzące właśnie na rynek polski Volvo XC60. W związku z wciąż umacniającą się polską walutą względem Euro, Volvo Auto Polska po raz trzeci w tym roku zmodyfikowało ceny swoich modeli na rynku polskim (wcześniejsze obniżki miały miejsce w lutym i w lipcu br.). Obecnie średnia obniżka cen wynosi około 5% (w przypadku najnowszego modelu Volvo XC60 wynosi ona ponad 6%). Tym samym ceny samochodów Volvo w Polsce obniżone zostały średnio o ponad 16%

„Sprzedaż samochodów jest oczywiście naszym priorytetem, ale najważniejsze nie jest jednorazowe zainteresowanie klienta, lecz na trwałe pozyskanie jego zaufania, lojalności. Odzwierciedleniem otwartości na klienta jest  między innymi realizowana przez nas polityka cenowa. Otwarcie na potrzeby użytkowników naszych samochodów  rozumiemy bowiem nie tylko jako poszerzanie oferty, czy realizacje programów lojalnościowych,  ale  również dostosowanie cen naszych samochodów do zmieniających się warunków rynkowych” – mówi Marcin Klimczewski, Dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska.

Obecnie ceny poszczególnych modeli Volvo będą kształtować się  następująco. Za model C30 ze 100-konnym silnikiem 1.6 zapłacimy od 63 600 PLN. Ceny limuzyny klasy średniej S60 z silnikiem 2.4/140KM zaczynają się od 94 900 PLN (dopłata do wersji Diament i Rubin wynosi obecnie 4000 PLN). Terenowego XC90 AWD D5/185KM od 172 200 PLN.

Nowe ceny są wynikiem wnikliwej analizy pozycjonowania cenowego samochodów marki Volvo i obecnej sytuacji na rynku polskim.  W ciągu ostatnich 12 miesięcy bowiem kurs Euro względem polskiego złotego zmienił się o -9,55%, a amplituda tych zmian wyniosła -15,44%). Nowe ceny  obowiązują od 1 października we wszystkich autoryzowanych salonach Volvo w Polsce.

Komentuj:

~donkuna 2008-10-07

1. Nie wiem o jakim artykule mówisz...? 2. Wskaż konkretny przykład, że jest na odwrót...

~~~ 2008-10-07

kolejny który nabiera się na kit mercedesa w jednym z artykułów...

~donkuna 2008-10-07

Mercedes już dawno obniżył ceny...były już 3 repozycjonowania cen w bieżącym roku, a samochody nowe są o około 19% tańsze niż u dealera w niemczech...podkreślam na samochody nowe, a nie demo, jahreswagen itd itp

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.