mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo ostatecznie "chińskie"

Volvo ostatecznie "chińskie"

Prezydium Ford Motor Co. poinformowało, że z dniem dzisiejszym zakończyło finalnie sprzedaż marki Volvo chińskiemu koncernowi Geely Holding Group. Transakcja została wyceniona na 1,8 biliona dolarów.

Volvo ostatecznie
Oddając Volvo w ręce Geely, Ford ostatecznie zamknął proces wyprzedaży swoich luksusowych marek, wchodzących w skład Premier Automotive Group. Po odsprzedaży w 2007 roku Astona Martina i w 2008 roku Jaguara oraz Land Rovera indyjskiemu koncernowi TATA Motors, marka ze szwedzkimi korzeniami była ostatnim etapem tej strategii. Dla przypomnienia w 1999 roku za prawa do Volvo Ford zapłacił aż 6,5 biliona dolarów.

"Volvo to wspaniała marka, z silną linią produktów" - mówił po ostatecznej sprzedaży prezes Forda Alan Mulally. "Po udanej restrukturyzacji jesteśmy przekonani, że pod wodzą Geely Volvo będzie miało solidną przyszłość" - dodał.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Geely Ford

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

kosmoss 2010-08-26

Spokojnie masakra nie mogą być ciągle tak samo wyglądające modele, zmieniają się trendy w modzie zmienia się design aut, a nowe S60 moim skromnym zdaniem prezentują się korzystniej niz poprzednik.

~Jules 2010-08-19

Ford nie jest w najlepszej sytuacji finansowej, więc zmiana inwestora na dobrze prosperujący Chiński koncern napewno pomoże Volvo w rozwoju i umacnianiu swojego wizerunku

~Masakra 2010-08-03

I gdzie podzieje się ta szwedzka tradycja, ten wygląd niepowtarzalny... chińczyki swoimi skośnymi ślepiami mają zupełnie inne spojrzenie na wygląd samochodów - zobaczycie kolejne serie samochodów volvo from china...

~widac skutek polityki konsumcji w Europie i USA. 2010-08-03

Niestety azja staje sie mocarstwem i tyle .... oni pracuja i sie bogaca ... biali by tylko konsumawali....

~To by bylo na tyle marki ... szkoda 2010-08-03

...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.