mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo podsumowuje 2005 rok

Volvo podsumowuje 2005 rok

Mimo trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej rok 2005 był dla Volvo Auto Polska udany. Firma sprzedała ponad 2.400 samochodów, co przełożyło się na zwiększenie udziału w rynku do ponad 1%.

Volvo podsumowuje 2005 rok

Rynek samochodowy w Polsce w 2005 roku zanotował największy spadek sprzedaży od ostatnich czternastu lat. Liczba sprzedanych samochodów zmalała o 26% i wynosiła zaledwie 235.000 sztuk. Sprzedaż aut segmentu premium także uległa obniżeniu o 4%. Na tle tych wyników ponad 9% wzrost sprzedaży samochodów Volvo stanowi bardzo dobry wynik.

Volvo konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku polskim, zwłaszcza w segmencie premium. W 2005 roku Volvo otworzyło dwa nowoczesne salony dealerskie w Bydgoszczy i Gdańsku. Zostały one zaprojektowane według nowej koncepcji aranżacji przestrzeni Volvo Next Face, zgodnie z którą wszystkie salony Volvo zostaną unowocześnione i zmodernizowane według najwyższych światowych standardów. W ciągu 2006 roku projekt Next Face zostanie wdrożony  w kolejnych salonach dealerskich w Polsce. Obecnie sieć liczy 16 autoryzowanych punktów dealerskich, zlokalizowanych w największych miastach.

"Sukces Volvo w Polsce jest efektem wprowadzenia długoterminowej strategii działań. Nasze podejście biznesowe, sposób komunikacji, a przede wszystkim świetna  oferta produktowa skutecznie przekonują klientów, co znajduje odzwierciedlanie w  rekordowej w historii Volvo Auto Polska liczbie sprzedanych samochodów. Samochody Volvo cieszą się coraz większą popularnością, co przy trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej, uważamy za powód do dumy. W nowym roku mamy ambitne plany  utrzymania dynamiki wzrostu sprzedaży, planujemy również rozbudowę sieci dealerskiej o kolejne salony." - powiedział Paweł Kacprzyk, prezes Volvo Auto Polska.

W  2006 roku Volvo Auto Polska planuje premierę nowego cabrio-coupe Volvo C70 oraz energiczne wejście w segment samochodów kompaktowych modelem Volvo C30.

Zobacz galerie zdjęć samochodów marki Volvo

Zobacz więcej o marce Volvo

Czytaj także:

Volvo C30: Sportowy Szwed (2005-12-27)

Więcej o nowym C70 (2005-07-18)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Aktualności 2016-11-21

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Peugeot 308 - akcja serwisowa
Peugeot 308 - akcja serwisowa
Francuski producent wzywa do serwisów właścicieli kompaktowego modelu 308 i kilku innych modeli marki. Na czym polegają wykryte usterki fabryczne?