mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo przechodzi na autobusy hybrydowe

Volvo przechodzi na autobusy hybrydowe

Volvo Buses skupia się obecnie na autobusach hybrydowych dla miast w Europie. Od 2014 r. Volvo będzie oferować na rynku europejskim swoje kompletne niskopodłogowe autobusy miejskie tylko w wersji hybrydowej. Co więcej, Volvo rozszerza swój asortyment modeli hybrydowych o autobusy przegubowe.

Volvo przechodzi na autobusy hybrydowe
 - Jesteśmy przekonani, iż nasz autobus hybrydowy jest najlepszym rozwiązaniem dla naszych klientów, pasażerów i ogółu społeczeństwa, ponieważ w ten sposób przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska w naszych miastach. Przy oszczędności paliwa rzędu 39 procent – co przekłada się na równie duże obniżenie emisji dwutlenku węgla – jest ono lepsze niż wszystkie pozostałe rozwiązania dla ruchu miejskiego dostępne dziś na rynku - mówi Noël Reculet, Senior Vice President, Volvo Buses Europe.
 - Volvo chce stać na czele zmian na bardziej ekonomiczny, cichszy i czystszy system transportu publicznego. Dlatego właśnie koncentrujemy się tak intensywnie na dalszym rozwoju technologii hybrydowej. W rzeczywistości od 2014 r. nie będziemy już oferować w Europie zasilanych wyłącznie dieslem kompletnych niskopodłogowych autobusów miejskich - dodaje.

Nowe hybrydowe autobusy przegubowe
Hybrydowy autobus marki Volvo zgodny z Euro 6 będzie także oferowany w wersji przegubowej. Model ten istotnie wzmocni ofertę produktową firmy.
 - Wiemy, że istnieje znaczne zapotrzebowanie na hybrydowe autobusy przegubowe. Ten nowy 18-metrowy autobus zapewni oszczędność paliwa porównywalną z oszczędnością gwarantowaną przez Volvo 7900 Hybrid i będzie w stanie przewieźć co najmniej 150 pasażerów. Oznacza to, iż przewoźnicy będą mogli jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa i emisje na jednego pasażera - wyjaśnia Noël Reculet.

Nowy lżejszy 5-litrowy silnik 240 KM firmy Volvo zgodny z Euro 6 będzie nowym silnikiem diesla dla hybrydowego układu napędowego. Nawet z obecnym 5-litrowym silnikiem, Volvo 7900 hybrid jest lepszy niż standardowy autobus Euro 6 z silnikiem diesla.

Hybryda jest pierwszym krokiem
Równocześnie z pracami nad zoptymalizowaniem technologii hybrydowej w istniejących autobusach, Volvo pracuje nad hybrydą typu plug-in, w której akumulatory są ładowane za pomocą sieci zasilającej. Technologia ta, która pozwala zaoszczędzić do 60 procent energii, zostanie przetestowana w terenie w Göteborgu wiosną 2013 r. Autobusy Volvo zasilane wyłącznie prądem są już w użytku w Chinach, a Kanada właśnie je testuje.

 - Technologia hybrydowa jest pierwszym ważnym krokiem na drodze do osiągnięcia ruchu autobusowego całkowicie wolnego od paliw kopalnych. Jako że coraz więcej klientów przekonuje się o tym, że technologia się sprawdza, spodziewamy się rosnącego popytu. Hybrydy i pojazdy elektryczne będą stanowić coraz większą część naszego asortymentu w przyszłości -  mówi Noël Reculet.

Historia sukcesu autobusów hybrydowych Volvo
Od czasu, gdy firma Volvo Buses rozpoczęła produkcję autobusów hybrydowych w 2010 r., popyt na nie stale rośnie. Do tej pory sprzedano ponad 800 autobusów w 20 krajach, co czyni Volvo wiodącym dostawcą autobusów hybrydowych w Europie. Ten sukces komercyjny wynika z doskonałej energooszczędności hybryd i ich właściwości przyjaznych środowisku: Volvo 7900 Hybrid oferuje do 39 procent mniejsze zużycie paliwa i oddziaływanie na środowisko niż analogiczna wersja typu diesel, i o połowę mniejszą emisję tlenku azotu oraz cząstek stałych. Ponadto pod względem niezawodności i sprawności hybryda oferuje taką samą jakość jak autobusy Volvo z silnikiem diesla.

Autobus hybrydowy marki Volvo jest wyposażony w silnik diesla, który jest mniejszy od zwykle stosowanych, a oprócz tego w silnik elektryczny. Energia generowana podczas hamowania jest odzyskiwana i magazynowana, co pomaga radykalnie obniżyć zużycie paliwa. Na przystankach silnik diesla wyłącza się całkowicie, a autobus napędzany elektrycznie odjeżdża z przystanku cicho, nie emitując żadnych spalin.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech