mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo startuje ze sprzedażą FH16 z silnikiem Euro 6

Volvo startuje ze sprzedażą FH16 z silnikiem Euro 6

Szwedzki producent pojazdów ciężarowych właśnie rozpoczął sprzedaż swojego topowego modelu FH16. 750-konna jednostka napędowa tego Volvo spełnia nową normę Euro 6.

Volvo startuje ze sprzedażą FH16  z silnikiem Euro 6
Do klientów zamówione Volvo FH16 Euro 6 trafią pod koniec czerwca. Model FH16 to idealny ciągnik siodłowy, który sprawdzi się w ciężkich zestawach drogowych ale i w szybkim transporcie. FH16 jest dostępny z 16-litrowym silnikiem K, który w zależności od wersji rozwija moc 550, 650 lub 750 KM. W najmocniejszym wydaniu dostarcza aż 3550 Nm  momentu obrotowego.

"Volvo FH16 z silnikiem Euro 6 odznacza się taką samą jak dotychczas, wysoką niezawodnością oraz identycznym zużyciem paliwa i mocą. Ale obecnie kierowca ma dyspozycji maksymalny moment obrotowy już przy prędkości zaledwie 900 lub 950 obr/min, zależnie od wersji silnika. Zaletą tej udoskonalonej charakterystyki momentu obrotowego jest również możliwość wyboru niższego („szybszego") przełożenia przekładni głównej w celu osiągnięcia jak najlepszej ekonomiki paliwowej"
- wyjaśniła Astrid Drewsen, menedżerka produktu ds. układów napędowych w Volvo Trucks.Wraz z silnikami współpracuje zautomatyzowana przekładnia Volvo I-Shift, zaś wersja 550-konna oferowana jest również z manualną przekładnią. Każda z wersji silnika jest wyposażona w hamulec silnikowy Volvo VEB+, o maksymalnej mocy hamowania zwiększonej z 425 do 470 kW i dostępnej przy 2200 obr/min, który przyczynia się do dalszej poprawy bezpieczeństwa jazdy i ogranicza zużycie hamulców zasadniczych.

Nowy silnik aby mógł sprostać normie Euro 6 został wyposażony w układ recyrkulacji spalin EGR (Exhaust Gas Recirculation) połączony z udoskonalonym układem oczyszczania spalin. EGR wspomaga nowy, dwustopniowy układ turbodoładowania. Układ wtryskowy realizuje funkcję wtrysku wstępnego. Do cylindra dostarczana jest niewielka ilość paliwa przed fazą wtrysku głównego w celu uzyskania bardziej równomiernego przyrostu ciśnienia, rezultatem tego jest cichsza, bardziej „miękka" praca silnika.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks Volvo FH16 silnik Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic