mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo szuka partnera do współpracy

Volvo szuka partnera do współpracy

Volvo od roku 2010 należy do chińskiej firmy Geely i widać, że pod skrzydłami Chińczyków prosperują świetnie. Aktualnie poszukują partnera, firmy, która pomoże im stworzyć linię małych aut, donosi brytyjski Financial Times

Volvo szuka partnera do współpracy
"Jesteśmy otwarci na współpracę i podzielenie się silnikami za platformę na dużą skalę", powiedział dyrektor naczelny Volvo, Stefan Jacoby. Dodał również, że myśli już nad konkretnymi firmami, ale nie zostały podjęte żadne szczegóły. Opracowanie małego miejskiego auta wspólnie z innym producentem będzie dla Volvo tańszym rozwiązaniem, niż gdyby Szwedzi sami opracowali całe aut łącznie z platformą.

W Genewie Volvo zaprezentuje kompaktowego konkurenta dla Audi A3 oraz BMW Serii 1. Dla Stefana Jacoby ten model oraz stworzenie małego auta to priorytety. Model kompaktowy o nazwie V40 ma wyższy priorytet niż projekt następcy XC90, który to model ma już swoje lata.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Volvo V40
Volvo V40
Cena podstawowa już od: 100 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

~Mr White 2012-02-19

chetnych do współpracy raczej nie zbaraknie tym bardziej że pozycja Volvo w segmencie premium jest coraz mocniejsza

kosmoss 2012-02-12

Pora już przygotowywać się do premiery jednego z mniejszych modeli Volvo, czyli kompaktowego V40 (5-drzwiowy następca C30).

~Andrew 2012-02-05

Gdyby Volvo naprawdę zdecydowało by się na współpracę z Fiatem było by to dość ciekawe połączenie. Fiat małe samochody potrafi robić, i to wie każdy kto interesuje się motoryzacją. Volvo natomiast jako najbardziej popularna w tym roku marka Premium niesie ze sobą wielkie możliwości które wspólnie z Fiatem mogli by ciekawie wykorzystać.

~radush 2012-01-25

Mówi się o Fiacie jako głównym typowanym. Włoska firma ma ogromne doświadczenie w budowaniu małych miejskich samochodów co możemy zobaczyć na przykładzie chociażby Pandy. gdyby doszło do takiej współpracy, to znacznie polepszyło by to sytuację obydwu firm, a tym bardziej zaowocowało w nowe, świetne samochody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.