mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo też do serwisu

Volvo też do serwisu

Informowaliśmy niedawno, iż w niektórych modelach Volvo mogą wystąpić problemy związane z możliwością powstania kontaktu pomiędzy zaciskiem rozrusznika i jego wyłącznikiem elektromagnetycznym.

Volvo też do serwisu

Akcja serwisowa dotyczy 19.500 egzemplarzy modeli Volvo XC90 i Volvo S80 z roku 2005 i 2006, wyposażonych w sześciocylindrowy silnik benzynowy. W określonych warunkach eksploatacyjnych może wywołać to potencjalne przegrzanie wiązki przewodów elektrycznych. W Polsce akcja dotyczyć będzie 33 aut.

"W trosce o najwyższą jakość naszych produktów firma Volvo Auto Polska postanowiła zaprosić klientów wybranych modeli do serwisów, gdzie zagrożone ewentualną usterką samochody zostaną zdiagnozowane. Akcja przywoławczą została ogłoszona, mimo iż dotyczy ona tak małej liczby samochodów. Bezwzględna dbałość o bezpieczeństwo jest bowiem  dla nas wartością nadrzędną. Chcemy mieć  absolutną pewność, że wszystkie nasze samochody spełniają rygorystyczne standardy Volvo w tym obszarze." - mówi Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska. 

Występowanie zwarć może być zauważone przez kierowcę w różny sposób. Kiedy pojazd jest zaparkowany, spod maski może wydobywać się dym, mogą też pojawić się problemy z uruchomieniem silnika. Jeżeli do zwarcia dojdzie w trakcie jazdy, potencjalnie wystąpić może usterka zasilania energią elektryczną, co zasygnalizują kontrolki, możliwe jest też dławienie się silnika. Naprawa polegać będzie na zwiększeniu odstępu pomiędzy zaciskiem B+ i rozrusznikiem poprzez zmianę ustawienia zacisku i potrwa około 20 minut. Właściciele wszystkich samochodów objętych akcją zostaną listownie zaproszeni do serwisów.

Na świecie nie odnotowano żadnego zdarzenia, w którym wadliwe zamontowane okablowanie spowodowałoby zagrożenie zdrowia lub życia. W Polsce natomiast nie wystąpił w ogóle przypadek  zwarcia przewodu B+.

Czytaj także:
Volvo wzywa do serwisu (2005-11-14)

Zobacz więcej o marce Volvo

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando