mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo uderza w nowy segment

Volvo uderza w nowy segment

Skandynawski producent samochodów marki Volvo zastanawia się nad wprowadzeniem do swojego zestawienia nowego samochodu. Najprawdopodobniej auto zajmie miejsce w segmencie umiejscowionym tuż nad modelem XC90.

Volvo uderza w nowy segment

Takie plany spowodowane są tym, że Szwedzi mają w bliskich planach poszerzenie swojego zasięgu na rynkach takich jak Stany Zjednoczone oraz Daleki Wschód. Tak więc wygląda na to, że większy samochód z pewnością ułatwiłby to zadanie. Bazą dla nowego auta będzie z pewnością studium koncepcyjne VCC, które zostało zaprezentowane podczas targów genewskich w 2003 roku.

Lex Kerssemakers, dyrektor strategiczny produktu w Volvo twierdzi, że flagowy model na pewno nie będzie wielką limuzyną. "Nie chcemy robić pięciometrowego samochodu. Byłoby to zbyt lekkomyślne." - dodaje. Stwierdził po tym, że na rynku istnieje zapotrzebowanie na auta tego typu, lecz Volvo póki co nie zamierza wchodzić w ta stawkę. Firma zamierza skupić się na tworzeniu samochodów typu SUV lub kombi.

Szwedzka firma zamierza stworzyć samochód, który będzie maksymalnie obszerny wewnątrz i będzie zajmował jak najmniej miejsca na drodze. Krążą już pogłoski, że nowy model swoją bryłą będzie przypominać niemieckiego Mercedesa Klasy R.  

Czytaj także:

Volvo stawia na SUV (2007-01-16)

Volvo: Najlepszy rok w historii (2007-01-11)

Szwedzi stawiają na "zielone" paliwa (2007-01-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Aktualności 2016-11-21

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!
Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!
Koniec z darmowymi autostradami w Polsce, a na domiar złego w przyszłym roku zapowiadają się podwyżki cen na niektórych odcinkach. Takie niespodzianki przygotował dla kierowców Ministerstwo Infrastruktury.