mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo w Indiach

Volvo w Indiach

Volvo jest kolejną marką samochodową, która zadebiutuje w sprzedaży na szybko rozwijającym się rynku indyjskim. Pierwszymi modelami będą Volvo S80 oraz Volvo XC90.

Volvo w Indiach
Co oznacza pojęcie: "rynek szybko rozwijający się"? Jednym z rozstrzygających kryteriów może być szybkość pojawiania się na danym rynku kolejnych marek samochodowych. Z pewnością, obok rynków chińskiego oraz rosyjskiego, Indie należą obecnie do najszybciej rozwijających się rynków. O stabilnym, ale wysokim wzroście gospodarczym, niskiej inflacji i właśnie coraz większej liczbie koncernów motoryzacyjnych, które decydują się wprowadzić tam do sprzedaży swoje marki.
 
Ponad miliard ludności, drugie miejsce na świecie pod tym względem tylko za Chinami, to z pewnością bardzo łakomy kąsek dla wielu producentów. I choć spora część mieszkańców Indii żyje w ubóstwie, to jednak utrzymujący się wzrost gospodarczy może napawać optymizmem, iż w niedługim czasie sytuacja ta będzie się stopniowo poprawiać. A poprawa dobrobytu wiąże się między innymi z możliwością kupna auta, które już nie będzie tylko dobrem luksusowym. W ubiegłym roku sprzedaż nowych samochodów w Indiach wyniosła 1 milion sztuk, a już za trzy, cztery lata liczba ta ma wzrosnąć minimum do 1,6 miliona.
 
Na uwagę zasługuje również fakt, iż Volvo wchodzi na rynek indyjski ze swoimi dwoma najdroższymi modelami - S80  oraz XC90  licząc, iż właśnie te auta najlepiej zaprezentują szwedzką markę i przygotują grunt pod kolejne modele, które w niedługim czasie zadebiutują na rynku indyjskim. S80 oraz XC90 dostępne będą w Indiach już od czwartego kwartału tego roku. W tym celu utworzony został oddział Volvo Car India, który początkowo poprzez trzy salony będzie prowadzić sprzedaż modeli marki Volvo.
 
Zobacz więcej o marce Volvo
 
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Tematy w artykule: S80 XC90

Podobne wiadomości:

Volvo S90 - Carolus Rex

Volvo S90 - Carolus Rex

Premiery 2015-12-03

Car of the Year - znamy zwycięzce!

Car of the Year - znamy zwycięzce!

Aktualności 2016-02-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.