mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo w Indiach

Volvo w Indiach

Volvo jest kolejną marką samochodową, która zadebiutuje w sprzedaży na szybko rozwijającym się rynku indyjskim. Pierwszymi modelami będą Volvo S80 oraz Volvo XC90.

Volvo w Indiach
Co oznacza pojęcie: "rynek szybko rozwijający się"? Jednym z rozstrzygających kryteriów może być szybkość pojawiania się na danym rynku kolejnych marek samochodowych. Z pewnością, obok rynków chińskiego oraz rosyjskiego, Indie należą obecnie do najszybciej rozwijających się rynków. O stabilnym, ale wysokim wzroście gospodarczym, niskiej inflacji i właśnie coraz większej liczbie koncernów motoryzacyjnych, które decydują się wprowadzić tam do sprzedaży swoje marki.
 
Ponad miliard ludności, drugie miejsce na świecie pod tym względem tylko za Chinami, to z pewnością bardzo łakomy kąsek dla wielu producentów. I choć spora część mieszkańców Indii żyje w ubóstwie, to jednak utrzymujący się wzrost gospodarczy może napawać optymizmem, iż w niedługim czasie sytuacja ta będzie się stopniowo poprawiać. A poprawa dobrobytu wiąże się między innymi z możliwością kupna auta, które już nie będzie tylko dobrem luksusowym. W ubiegłym roku sprzedaż nowych samochodów w Indiach wyniosła 1 milion sztuk, a już za trzy, cztery lata liczba ta ma wzrosnąć minimum do 1,6 miliona.
 
Na uwagę zasługuje również fakt, iż Volvo wchodzi na rynek indyjski ze swoimi dwoma najdroższymi modelami - S80  oraz XC90  licząc, iż właśnie te auta najlepiej zaprezentują szwedzką markę i przygotują grunt pod kolejne modele, które w niedługim czasie zadebiutują na rynku indyjskim. S80 oraz XC90 dostępne będą w Indiach już od czwartego kwartału tego roku. W tym celu utworzony został oddział Volvo Car India, który początkowo poprzez trzy salony będzie prowadzić sprzedaż modeli marki Volvo.
 
Zobacz więcej o marce Volvo
 
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Tematy w artykule: S80 XC90

Podobne wiadomości:

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Aktualności 2016-11-21

Volvo S90 - Carolus Rex

Volvo S90 - Carolus Rex

Premiery 2015-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.