mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo wprowadza własne foteliki

Volvo wprowadza własne foteliki

Volvo wprowadza na rynek trzy nowe rodzaje fotelików dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat. Spełniające najbardziej surowe kryteria bezpieczeństwa foteliki będą dostępne w sprzedaży już latem br.

Volvo wprowadza własne foteliki
Fotelik dla niemowlaka
Foteliki dla niemowląt wyposażono w wygodny uchwyt, łatwo je przenosić z i do samochodu. Foteliki są przeznaczone dla dzieci do 1 roku życia (o wadze do 13 kg). Mają głębokie, miękkie boki, oferujące bezpieczeństwo bierne w przypadku uderzeń bocznych na wysokim poziomie. Zagłówek ma siedem stopni regulacji wysokości, zaś szelki dostosowują się automatycznie do wysokości, na której znajdują się ramiona dziecka. Dziecko zabezpieczone jest pięciopunktowymi szelkami ochronnymi spinanymi w centralnym zamku. Fotelik dla niemowląt mocowany jest za pomocą mocowań ISOFIX lub tradycyjnego pasa bezpieczeństwa.

Odwracalny fotelik dla dzieci do 6 roku życia montowany tyłem do kierunku jazdy
Odwracalny fotelik dla dzieci może być obecnie stosowany dłużej niż dotychczas – przeznaczony jest bowiem dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Tak szeroki przedział wiekowy to przełom w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci w samochodzie. W foteliku tym dziecko może wygodnie siedzieć i spać. Boki fotelika są głębokie i można je odpowiednio ustawić. Oferują one wyjątkowo dobrą ochronę przed uderzeniami bocznymi i zapewniają odpowiednie położenie pasa w poprzek barku.

Centralnie umiejscowiona regulacja pasów pozwala na łatwą konfigurację fotelika dla dzieci o różnym wzroście. Zintegrowany samochodowy pas bezpieczeństwa zabezpiecza fotelik, który jest wyposażony w podpórkę stosowaną do mocowania we wszystkich fotelach pasażerskich samochodu. Fotelik zamontować można przodem, jeśli dziecko waży przynajmniej 15 kg i wyrosło z ustawienia tyłem do kierunku jazdy. Następnie fotelik przekształcić można w wygodną podstawkę podwyższającą z oparciem. Zarówno dziecko, jak i sam fotel, zabezpieczeni są zintegrowanym pasem bezpieczeństwa samochodu.

Volvo Cars zaleca, by dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy przynajmniej do 3 roku życia, a jeśli to możliwe do 4 roku życia lub nawet dłużej.

Podstawka podwyższająca z oparciem
Dla dzieci w wieku od ok. 4 do 10 lat firma oferuje praktyczną podstawkę podwyższającą z oparciem, która zapewnia odpowiednią pozycję pasa bezpieczeństwa samochodu na udach i barkach dziecka. Zintegrowany samochodowy pas bezpieczeństwa zabezpiecza podstawkę oraz dziecko w pozycji przodem do kierunku jazdy. Podstawka podwyższająca pozwala przyjąć wygodną pozycję siedzącą, zaś głębokie miękkie boki oferują maksymalny komfort podczas snu dziecka. Oparcie można dowolnie regulować wraz z rozwojem dziecka, wykorzystując do 11 różnych ustawień. Podstawka ma trzy różne ustawienia szerokości, co umożliwia wygodną podróż dzieciom w różnym wieku.

Foteliki dziecięce wyposażono we wszystkie niezbędne mocowania i zaczepy ułatwiające instalację, a także szczegółową instrukcję dotyczącą montowania fotelika. Wszystkie tkaniny zastosowane w produkcji fotelików są zgodne ze standardem Oeko-Tex Standard 100, gwarantującym brak określonych substancji alergogennych. Wszystkie tapicerki można zdejmować i prać w temperaturze 40 stopni.

Podobne wiadomości:

Ekologiczne Volvo samochodem wyścigowym

auto motor i sport 0000-00-00

W zawodach STCC (ang. Swedish Touring Car Championship) wystartuje w tym roku ekologiczne Volvo C30 DRIVEe.

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.