mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo wspiera "Misia Ratownika"

Volvo wspiera "Misia Ratownika"

Firma Volvo Polska Sp. z o.o. Oddział Samochody Ciężarowe od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Misie Ratują Dzieci”. W tym roku, realizowany przez Stowarzyszenie projekt Misia Ratownika, polegający na wyposażaniu pojazdów służb ratowniczych w maskotki Misia Ratownika, Volvo sponsoruje w województwie mazowieckim.

Volvo wspiera
Pluszowe maskotki Misia Ratownika, przeznaczone są dla dzieci poszkodowanych w wypadkach, a ich celem jest złagodzenie u dziecka urazu psychicznego i tym samym, umożliwienie prowadzenia akcji ratowniczej i ułatwienie wykonywania niezbędnych zabiegów medycznych.

Bezpieczeństwo jest obok jakości i troski o środowisko, jedną z trzech głównych wartości, jakimi kieruje się Volvo od początku swego istnienia, czyli od ponad 80-ciu już lat. Według słów założycieli koncernu „…bezpieczeństwo jest i musi być podstawową zasadą we wszelkich pracach projektowych, które Volvo prowadzi”. Wypadki niestety się zdarzają – należy zatem dołożyć wszelkich starań, aby w razie zaistnienia wypadku, zminimalizować jego konsekwencje. Dlatego koncepcja bezpieczeństwa Volvo to nie tylko zapobieganie wypadkom, to również łagodzenie ich skutków.

Z tej właśnie perspektywy, realizowany przez Stowarzyszenie „Misie Ratują Dzieci” projekt „Miś Ratownik”, którego celem jest złagodzenie urazu psychicznego u dziecka uczestniczącego w wypadku, jest szczególnie bliski filozofii Volvo.

Rok 2008 jest więc kolejnym rokiem, kiedy Volvo Polska Sp. zo.o. Oddział Samochody Ciężarowe wspiera projekt „Miś Ratownik”. Województwo mazowieckie, jest kolejnym, po województwach małopolskim, pomorskim i zachodniopomorskim, terenem, gdzie ufundowane przez firmę maskotki Misia Ratownika trafiły do służb Pogotowia Ratunkowego, Policji i Straży Pożarnej.

„Jesteśmy głęboko przekonani o słuszności i potrzebie prowadzenia akcji „Miś Ratownik” wśród dzieci, które uległy wypadkom. Mamy nadzieję, że maskotki Misia Ratownika pozwolą im łagodniej przejść przez te trudne dla nich chwile” – powiedział Tom Jörning – Dyrektor Zarządzający Regionu Centralno-Wschodniego Europejskiej Dywizji Volvo Truck Corporation.

„Jednocześnie jednak, jestem przekonany, że wszyscy życzylibyśmy sobie, aby sytuacji wymagających interwencji służb ratownictwa, zwłaszcza tych, przy których maskotki Misia Ratownika będą wykorzystywane, było jak najmniej – dodał Tom Jörning.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

300 000 Volvo rocznie od Geely

auto motor i sport 0000-00-00

Chiński właściciel szwedzkiej marki Volvo ma bardzo ambitne plany produkcyjne związane ze swoim nowym zakupem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando