mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo wzywa do serwisu

Volvo wzywa do serwisu

Niedługo trzeba było czekać na kolejne apele producentów w sprawie wad w samochodach. Tym razem kolej na Volvo, którego serwisy powinno odwiedzić łącznie 19 500 aut.

Volvo wzywa do serwisu

Wśród wspomnianych 19.500 samochodów (w skali globalnej), źle zamontowane przewody ma 16.000 modeli z segmentu SUV - XC 90 i 3.500 modeli S80. Problem dotyczy jedynie wersji T6, wyposażonych w 6-cylindrowy silnik benzynowy.

Przyczyną przeprowadzenia akcji serwisowej w tych modelach jest wadliwe rozmieszczenie okablowania podczas produkcji, co w konsekwencji może prowadzić do przepalenia tych elementów w baterii zapłonu.

Usterka może doprowadzić także do rozładowania akumulatora, a wtedy o dalszej jeździe nie ma po prostu mowy. Wszyscy poszkodowani klienci zostaną osobiście poinformowani o ewentualnym stawieniu się w autoryzowanym serwisie.

Czytaj także:

Fala awarii w Niemczech 2005-10-28

Możliwa awaria poduszek w Audi A6 2005-10-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie zadebiutował nowy Opel Crossland X. Crossover, który zastąpi popularną Merivę pojawi się lada moment w polskich salonach, a tymczasem poznaliśmy jego cenę.