mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo z tapicerką Inter Groclinu

Volvo z tapicerką Inter Groclinu

Inter Groclin Auto S.A. poinformował o pozyskaniu nowych zamówień eksportowych na poszycia siedzeń samochodowych do samochodów Volvo V70 i XC70. Zamówienia realizowane będą dla firmy Johnson Controls, która współpracuje z Volvo.

Volvo z tapicerką Inter Groclinu

"Zamówienie z firmy Johnson Controls stanowi o kontynuacji obecnie realizowanych dostaw do marki Volvo, do samochodów nowej generacji, których produkcja rozpocznie się w II kwartale 2007 r. i będzie trwała 7 lat. Przewidywana łączna wartość kontraktu wynosi 115 mln EUR (445 mln zł)" - informuje zarząd spółki.
 
Pozyskane zamówienie pozwoli na lepsze wykorzystanie zdolności produkcyjnych Groclin Karpaty Sp. z o.o. poprzez przyspieszone tempo transferu produkcji na Ukrainie. Aktualnie w ukraińskim Groclin Karpaty pracuje 670 osób. Pracownicy są  intensywnie szkoleni w zakresie systemów jakościowych i wymagań technologicznych. Spółka zakłada, że a na koniec 2006 roku zatrudnienie zwiększy się do 1.000 osób.
 
"Zawarcie kontraktów nie wyczerpuje starań zarządu w zakresie pozyskiwania dalszych zamówień. Nadal prowadzone są negocjacje z dwoma kluczowymi klientami, które mogą radykalnie zwiększyć portfel zamówień" - prognozuje Inter Groclin Auto S.A.

Inter Groclin Auto S.A. widzi dobre perspektywy rozwoju produkcji i sprzedaży w latach 2007-2010. Problemem jest jednak sytuacja w roku bieżącym, gdzie spółka odnotowuje spadek wolumenu i wartości sprzedaży poszyć siedzeń do samochodów, których produkcja ulega wygasaniu. "Nowe uruchomienia powodują natomiast okresowy, wyprzedzający wzrost kosztów i opóźniony w czasie efekt przychodów ze sprzedaży. W zakresie planu działalności na 2006 r. zarząd prowadzi prace w zakresie redukcji kosztów oraz restrukturyzacji zatrudnienia, o wynikach, których będzie sukcesywnie informował rynek kapitałowy" - zaznacza spółka w komunikacie.

Przeczytaj także:

Profesjonalizm w każdym ściegu (2005-09-28)

Inter Groclin najlepszy w regionie (2005-11-28)


Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.