mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo z tapicerką Inter Groclinu

Volvo z tapicerką Inter Groclinu

Inter Groclin Auto S.A. poinformował o pozyskaniu nowych zamówień eksportowych na poszycia siedzeń samochodowych do samochodów Volvo V70 i XC70. Zamówienia realizowane będą dla firmy Johnson Controls, która współpracuje z Volvo.

Volvo z tapicerką Inter Groclinu

"Zamówienie z firmy Johnson Controls stanowi o kontynuacji obecnie realizowanych dostaw do marki Volvo, do samochodów nowej generacji, których produkcja rozpocznie się w II kwartale 2007 r. i będzie trwała 7 lat. Przewidywana łączna wartość kontraktu wynosi 115 mln EUR (445 mln zł)" - informuje zarząd spółki.
 
Pozyskane zamówienie pozwoli na lepsze wykorzystanie zdolności produkcyjnych Groclin Karpaty Sp. z o.o. poprzez przyspieszone tempo transferu produkcji na Ukrainie. Aktualnie w ukraińskim Groclin Karpaty pracuje 670 osób. Pracownicy są  intensywnie szkoleni w zakresie systemów jakościowych i wymagań technologicznych. Spółka zakłada, że a na koniec 2006 roku zatrudnienie zwiększy się do 1.000 osób.
 
"Zawarcie kontraktów nie wyczerpuje starań zarządu w zakresie pozyskiwania dalszych zamówień. Nadal prowadzone są negocjacje z dwoma kluczowymi klientami, które mogą radykalnie zwiększyć portfel zamówień" - prognozuje Inter Groclin Auto S.A.

Inter Groclin Auto S.A. widzi dobre perspektywy rozwoju produkcji i sprzedaży w latach 2007-2010. Problemem jest jednak sytuacja w roku bieżącym, gdzie spółka odnotowuje spadek wolumenu i wartości sprzedaży poszyć siedzeń do samochodów, których produkcja ulega wygasaniu. "Nowe uruchomienia powodują natomiast okresowy, wyprzedzający wzrost kosztów i opóźniony w czasie efekt przychodów ze sprzedaży. W zakresie planu działalności na 2006 r. zarząd prowadzi prace w zakresie redukcji kosztów oraz restrukturyzacji zatrudnienia, o wynikach, których będzie sukcesywnie informował rynek kapitałowy" - zaznacza spółka w komunikacie.

Przeczytaj także:

Profesjonalizm w każdym ściegu (2005-09-28)

Inter Groclin najlepszy w regionie (2005-11-28)


Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.