mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo zainteresowane Nissanem

Volvo zainteresowane Nissanem

W tym przypadku chodzi tu jednak o spółki-córki obu koncernów motoryzacyjnych zajmujące się produkcją dużych i średnich samochodów użytkowych.

Volvo zainteresowane Nissanem
Volvo AB, producent ciężarówek oraz autobusów, jest zainteresowany przejęciem puli kolejnych akcji w Nissan Diesel Motor. Dzięki temu szwedzka firma będzie posiadać pakiet kontrolny japońskiej spółki. Koszt przejęcia kolejnych akcji, obecnie Volvo posiada 19% akcji Nissana, szacowany jest na ok. 815 milionów euro. Propozycja przejęcia na własność Nissana przez Szwedów spotkała się z przychylnością zarządu japońskiej firmy.
 
Volvo, największy europejski producent ciężarówek i drugi na świecie za DaimlerChryslerem, dzięki przejęciu Nissana będzie chciał nawiązać skuteczną rywalizację o pierwsze miejsce. Jednocześnie ma zostać zwiększone zaangażowanie szwedzkiego koncernu w segmencie średniej wielkości ciężarówek.
 
Nabycie Nissana ma przynieść szereg korzyści obu stronom. Po pierwsze pozwoli znacznie obniżyć koszty, nawet do 200 mln euro rocznie. Volvo będzie mogło korzystać z japońskiej technologii, a także zaistnieć poważniej na rynkach azjatyckich i przede wszystkim w samej Japonii.
 
W 2005 roku Nissan wyprodukował łącznie 42 tys. pojazdów ciężarowych. W tym samym czasie produkcja Volvo przekroczyła 215 tys. samochodów.
 
 

Komentuj:

~uczestnik:)AB 2007-02-24

...lepiej niech zainteresuja się pracownikami przy produkcji autobusow Volvo we Wroclawiu..bo to "My" skladamy te Rzezby za najtansze materialy jakie sa niedostarczane na czas..ps.Kiedys było lepiej jak rządzila Kadra Szwedzka-pozdrawiam:))

~do jarrr 2007-02-21

no to jest tak napisane, tylko tytuł dali chwytliwy. ale duuuuży minus za spółki córki obu koncernów - w tej chwili koncern Volvo produkuje TYLKO cięzarówki i autobusy, a osobówki sprzedali fordowi...

~jaRRR 2007-02-20

Przejąć Nissana na własność? Radzę napisać jasno, że tylko NDM, zajmującego się wylącznie sam. ciężarowymi. Bo na przejęcie koncernu Nissana mogła by sobie pozwolić teraz tylko Toyota i to w porozumieniu także z Renault

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.