Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo zainteresowane Nissanem

Volvo zainteresowane Nissanem

W tym przypadku chodzi tu jednak o spółki-córki obu koncernów motoryzacyjnych zajmujące się produkcją dużych i średnich samochodów użytkowych.

Volvo zainteresowane Nissanem
Volvo AB, producent ciężarówek oraz autobusów, jest zainteresowany przejęciem puli kolejnych akcji w Nissan Diesel Motor. Dzięki temu szwedzka firma będzie posiadać pakiet kontrolny japońskiej spółki. Koszt przejęcia kolejnych akcji, obecnie Volvo posiada 19% akcji Nissana, szacowany jest na ok. 815 milionów euro. Propozycja przejęcia na własność Nissana przez Szwedów spotkała się z przychylnością zarządu japońskiej firmy.
 
Volvo, największy europejski producent ciężarówek i drugi na świecie za DaimlerChryslerem, dzięki przejęciu Nissana będzie chciał nawiązać skuteczną rywalizację o pierwsze miejsce. Jednocześnie ma zostać zwiększone zaangażowanie szwedzkiego koncernu w segmencie średniej wielkości ciężarówek.
 
Nabycie Nissana ma przynieść szereg korzyści obu stronom. Po pierwsze pozwoli znacznie obniżyć koszty, nawet do 200 mln euro rocznie. Volvo będzie mogło korzystać z japońskiej technologii, a także zaistnieć poważniej na rynkach azjatyckich i przede wszystkim w samej Japonii.
 
W 2005 roku Nissan wyprodukował łącznie 42 tys. pojazdów ciężarowych. W tym samym czasie produkcja Volvo przekroczyła 215 tys. samochodów.
 
 

Komentuj:

~uczestnik:)AB 2007-02-24

...lepiej niech zainteresuja się pracownikami przy produkcji autobusow Volvo we Wroclawiu..bo to "My" skladamy te Rzezby za najtansze materialy jakie sa niedostarczane na czas..ps.Kiedys było lepiej jak rządzila Kadra Szwedzka-pozdrawiam:))

~do jarrr 2007-02-21

no to jest tak napisane, tylko tytuł dali chwytliwy. ale duuuuży minus za spółki córki obu koncernów - w tej chwili koncern Volvo produkuje TYLKO cięzarówki i autobusy, a osobówki sprzedali fordowi...

~jaRRR 2007-02-20

Przejąć Nissana na własność? Radzę napisać jasno, że tylko NDM, zajmującego się wylącznie sam. ciężarowymi. Bo na przejęcie koncernu Nissana mogła by sobie pozwolić teraz tylko Toyota i to w porozumieniu także z Renault

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj