mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo zaprasza do serwisu

Volvo zaprasza do serwisu

Volvo Car Corporation ogłosił kampanię przywoławczą, w związku z koniecznością zdiagnozowania możliwości wystąpienia usterki elektrycznego wentylatora chłodzącego w niektórych modelach samochodów.

W określonych warunkach eksploatacyjnych, elektryczne wentylatory chłodzące mogą się przegrzewać, powodując wzrost temperatury w komorze silnika. Akcją objęte zostały niektóre egzemplarze modeli: S80 (model roku 1999), S80, V70 (modele roku 2000) oraz S80, V70, XCV70, S60 (modele roku 2001).

"Bezpieczeństwo  jest  najwyższym priorytetem Volvo Car Corporation . W związku z tym firma bez wahania  postanowiła dokonać przeglądu samochodów, w których może  pojawić się ewentualna usterka. Decyzja o akcji przywoławczej w Polsce została podjęta pomimo tego, że faktycznej  naprawy wymagać będzie zaledwie odsetek diagnozowanych aut. Jeśli pojawi się choć cień wątpliwości  dotyczących stanu technicznego wentylatora - firma, oczywiście bezpłatnie, dokona jego  naprawy lub wymiany na nowy." - mówi Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska. 

Klienci Volvo, którzy posiadają pojazdy objęte akcją przywoławczą zostaną  o niej powiadomieni listownie.  "Dołożymy wszelkich starań, aby cała akcja była możliwe najmniej kłopotliwa dla naszych Klientów. Po otrzymaniu listu, każdy z nich będzie mógł umówić się na wizytę  telefonicznie, w dogodnym dla siebie terminie. Naprawa nie potrwa dłużej niż godzinę."  - mówi Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska.
 
Na świecie nie odnotowano żadnego zdarzenia, w którym przegrzanie się elektrycznego wentylatora chłodzącego  spowodowałoby zagrożenie zdrowia lub życia. W Polsce natomiast nie wystąpił w ogóle przypadek przegrzania się tego urządzenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando