mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo zaprasza do serwisu

Volvo zaprasza do serwisu

Volvo Car Corporation ogłosił kampanię przywoławczą, w związku z koniecznością zdiagnozowania możliwości wystąpienia usterki elektrycznego wentylatora chłodzącego w niektórych modelach samochodów.

W określonych warunkach eksploatacyjnych, elektryczne wentylatory chłodzące mogą się przegrzewać, powodując wzrost temperatury w komorze silnika. Akcją objęte zostały niektóre egzemplarze modeli: S80 (model roku 1999), S80, V70 (modele roku 2000) oraz S80, V70, XCV70, S60 (modele roku 2001).

"Bezpieczeństwo  jest  najwyższym priorytetem Volvo Car Corporation . W związku z tym firma bez wahania  postanowiła dokonać przeglądu samochodów, w których może  pojawić się ewentualna usterka. Decyzja o akcji przywoławczej w Polsce została podjęta pomimo tego, że faktycznej  naprawy wymagać będzie zaledwie odsetek diagnozowanych aut. Jeśli pojawi się choć cień wątpliwości  dotyczących stanu technicznego wentylatora - firma, oczywiście bezpłatnie, dokona jego  naprawy lub wymiany na nowy." - mówi Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska. 

Klienci Volvo, którzy posiadają pojazdy objęte akcją przywoławczą zostaną  o niej powiadomieni listownie.  "Dołożymy wszelkich starań, aby cała akcja była możliwe najmniej kłopotliwa dla naszych Klientów. Po otrzymaniu listu, każdy z nich będzie mógł umówić się na wizytę  telefonicznie, w dogodnym dla siebie terminie. Naprawa nie potrwa dłużej niż godzinę."  - mówi Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska.
 
Na świecie nie odnotowano żadnego zdarzenia, w którym przegrzanie się elektrycznego wentylatora chłodzącego  spowodowałoby zagrożenie zdrowia lub życia. W Polsce natomiast nie wystąpił w ogóle przypadek przegrzania się tego urządzenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.