mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce wypożyczalnia samochodów elektrycznych pod marką Vozilla. Już od listopada będzie można się poruszać po drogach Dolnego Śląska autami elektrycznymi na minuty.

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
We Wrocławiu można od kilku lat wypożyczyć rowery miejskie, a od teraz oferta komunikacyjna miasta poszerza się o miejską wypożyczalnię samochodów elektrycznych. Do dyspozycji mieszkańców i turystów trafi 200 samochodów – 190 egzemplarzy to osobowe Nissany Leaf, a 10 sztuk to dostawczy model NV200.

Usługa będzie rozliczana w systemie „free floating”, za każdą minutę korzystania z samochodu. Dla użytkownika oznacza to, że wszystkie koszty są wliczone do stawki minutowej. Operator usługi przeprowadza w październiku ostatnie testy systemu, a miasto zajęło się przygotowywaniem dedykowanych miejsc parkingowych dla Vozilli.

Doświadczenia innych europejskich miast w zakresie car-sharingu są bardzo pozytywne – poprawiła się jakość powietrza i zmniejszyły się korki. Jeden samochód udostępniany w takich ramach może zastąpić od 9 do 13 prywatnych pojazdów. Dzięki temu uwalnia się miejska przestrzeń.

Firma Enigma, operator usługi, przekaże więcej zasad funkcjonowania Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Vozilla w ciągu następnych dni. Pełna prezentacja samochodów i systemu odbędzie się w połowie października. Od tego momentu będzie można zapisywać się do wypożyczalni i brać udział w testach. W ostatnie dwa weekendy października odbędą się dni otwarte w kilku wybranych punktach Wrocławia, m.in. na pl. Solnym, pl. Wolności i w okolicach pl. Grunwaldzkiego.

Vozilla działa na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym podpisanej w lutym br. pomiędzy samorządem a firmą Enigma. Współpraca zakłada uruchomienie wypożyczalnie w ciągu 12-15 miesięcy i obowiązuje przez 5 lat.
Tematy w artykule: Wroclaw carsharing

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na południu Wrocławia

Utrudnienia na południu Wrocławia

Polskie drogi 2013-09-27

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC – co w razie stłuczki?
Koniec wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC – co w razie stłuczki?
Od 1 października kierowcy w Polsce nie są karani za brak dowodu rejestracyjnego i dowodu posiadania polisy OC. Jak to wygląda w praktyce?