mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WABCO - kolejne 11 mln USD

WABCO - kolejne 11 mln USD

WABCO zainwestuje do 2010 roku 11 mln USD oraz utworzy 150 miejsc pracy w swoim zakładzie we Wrocławiu. Obecnie zakład zatrudnia powyżej 1 200 osób, w tym 50 inżynierów centrum R&D.

WABCO - kolejne 11 mln USD

Zakład WABCO we Wrocławiu odgrywa ważną rolę w globalnej sieci produkcyjnej koncernu, dostarczając produktów najwyższej jakości. Firma, która jest jednym z czołowych producentów pneumatycznych systemów hamulcowych, elektronicznych układów regulacji oraz innych układów i komponentów do samochodów użytkowych, w ostatnim czasie zwiększyła nakłady na inwestycje we Wrocławiu.

Wrocław zdał egzamin, jeżeli chodzi o lokalizację, w której można wprowadzać nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo firma zakłada, że Wrocław ma potencjał, aby odgrywać jeszcze większą rolę w przyszłości całego przedsiębiorstwa. W związku z powyższym, firma zdecydowała zainwestować tu kolejne 11 mln USD (37 mln zł) do roku 2010 oraz stworzyć 150 nowych miejsc pracy do końca bieżącego roku, zarówno w dziale produkcji jak i badawczo-rozwojowym.

Historia WABCO zaczęła się w Polsce w 1954 roku od działalności w przemyśle górniczym oraz stoczniowym. Dziesięć lat później grupa WABCO zaczęła dostarczać produkty dla polskiego przemysłu samochodowego. Produkcja w Polsce ruszyła w 1999 roku, a w roku 2001 firma przeniosła się do nowo wybudowanego obiektu we Wrocławiu. W fabryce produkuje się pneumatyczne systemy hamulcowe, systemy przeciwblokujące ABS oraz komponenty zawieszenia pneumatycznego dla czołowych producentów pojazdów użytkowych i przyczep. Produkcja eksportowana jest głównie do Europy oraz USA.

Obecnie wrocławskie WABCO dostarcza produkty i usługi o najwyższej jakości, spełniające standardy bezpieczeństwa oraz wymogi ekologiczne w ramach wdrożonych systemów zarządzania: ISO/TS 16949 (jakość), ISO 14001 (ochrona środowiska) i PN 18001 (bezpieczeństwo i higiena pracy). Firma w roku 2003 została wyróżniona w konkursie "Dobra Firma 2003" jako jedno z 20 najlepiej prosperujących przedsiębiorstw w Polsce.

Produkty WABCO są wykorzystywane w pojazdach użytkowych, luksusowych i sportowej klasy samochodach. Odbiorcami produktów WABCO są światowi producenci samochodów ciężarowych, przyczep, autobusów oraz samochodów osobowych. Założone w Stanach Zjednoczonych 136 lat temu jako Westinghouse Air Brake Company, WABCO zostało nabyte przez korporację American Standard w 1968 roku. Z główną siedzibą w Brukseli, WABCO zatrudnia obecnie prawie 6 700 osób w 30 biurach i zakładach produkcyjnych na całym świecie. Sprzedaż American Standard w roku 2004 wyniosła 9,5 mld USD, z czego 1,72 mld stanowiła sprzedaż WABCO.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~byku 2007-07-16

złodzieje i nic więcej. wykorzystują ludzi do pracy za marne grosze (chodzi o ludzi na produkcji) srednie wynagrodzenie takiego pracownika to 1200 zL na ręke, normalnie śmiech.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.