mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WABCO - kolejne 11 mln USD

WABCO - kolejne 11 mln USD

WABCO zainwestuje do 2010 roku 11 mln USD oraz utworzy 150 miejsc pracy w swoim zakładzie we Wrocławiu. Obecnie zakład zatrudnia powyżej 1 200 osób, w tym 50 inżynierów centrum R&D.

WABCO - kolejne 11 mln USD

Zakład WABCO we Wrocławiu odgrywa ważną rolę w globalnej sieci produkcyjnej koncernu, dostarczając produktów najwyższej jakości. Firma, która jest jednym z czołowych producentów pneumatycznych systemów hamulcowych, elektronicznych układów regulacji oraz innych układów i komponentów do samochodów użytkowych, w ostatnim czasie zwiększyła nakłady na inwestycje we Wrocławiu.

Wrocław zdał egzamin, jeżeli chodzi o lokalizację, w której można wprowadzać nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo firma zakłada, że Wrocław ma potencjał, aby odgrywać jeszcze większą rolę w przyszłości całego przedsiębiorstwa. W związku z powyższym, firma zdecydowała zainwestować tu kolejne 11 mln USD (37 mln zł) do roku 2010 oraz stworzyć 150 nowych miejsc pracy do końca bieżącego roku, zarówno w dziale produkcji jak i badawczo-rozwojowym.

Historia WABCO zaczęła się w Polsce w 1954 roku od działalności w przemyśle górniczym oraz stoczniowym. Dziesięć lat później grupa WABCO zaczęła dostarczać produkty dla polskiego przemysłu samochodowego. Produkcja w Polsce ruszyła w 1999 roku, a w roku 2001 firma przeniosła się do nowo wybudowanego obiektu we Wrocławiu. W fabryce produkuje się pneumatyczne systemy hamulcowe, systemy przeciwblokujące ABS oraz komponenty zawieszenia pneumatycznego dla czołowych producentów pojazdów użytkowych i przyczep. Produkcja eksportowana jest głównie do Europy oraz USA.

Obecnie wrocławskie WABCO dostarcza produkty i usługi o najwyższej jakości, spełniające standardy bezpieczeństwa oraz wymogi ekologiczne w ramach wdrożonych systemów zarządzania: ISO/TS 16949 (jakość), ISO 14001 (ochrona środowiska) i PN 18001 (bezpieczeństwo i higiena pracy). Firma w roku 2003 została wyróżniona w konkursie "Dobra Firma 2003" jako jedno z 20 najlepiej prosperujących przedsiębiorstw w Polsce.

Produkty WABCO są wykorzystywane w pojazdach użytkowych, luksusowych i sportowej klasy samochodach. Odbiorcami produktów WABCO są światowi producenci samochodów ciężarowych, przyczep, autobusów oraz samochodów osobowych. Założone w Stanach Zjednoczonych 136 lat temu jako Westinghouse Air Brake Company, WABCO zostało nabyte przez korporację American Standard w 1968 roku. Z główną siedzibą w Brukseli, WABCO zatrudnia obecnie prawie 6 700 osób w 30 biurach i zakładach produkcyjnych na całym świecie. Sprzedaż American Standard w roku 2004 wyniosła 9,5 mld USD, z czego 1,72 mld stanowiła sprzedaż WABCO.


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~byku 2007-07-16

złodzieje i nic więcej. wykorzystują ludzi do pracy za marne grosze (chodzi o ludzi na produkcji) srednie wynagrodzenie takiego pracownika to 1200 zL na ręke, normalnie śmiech.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.