mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WESEM przejął Zelmot

WESEM przejął Zelmot

Rodzimy producent oświetlenia samochodowego, firma Zelmot-Electric Sp. z o.o. został przejęty przez innego wytwórcę z tej branży, firmę WESEM, która będzie kontynuować wytwarzanie produktów Zelmotu.

WESEM przejął Zelmot
Firma Zelmot-Electric Sp. z o.o. była przedsiębiorstwem z wieloletnimi tradycjami i doświadczeniem, której historia sięga 1910 roku. Założona wówczas spółka zajmowała się wytwarzaniem oświetlenia do wnętrz mieszkalnych. W latach trzydziestych wraz z powstaniem krajowego przemysłu samochodowego, rozpoczęła ona produkcję reflektorów do samochodów i traktorów. Po wojnie firma kontynuowała swoją działalność jako ZELMOT S.A. i stała się czołowym producentem w branży elektrotechniki motoryzacyjnej w Polsce.

Nowy właściciel spółki, firma WESEM z Wieliczki to także doświadczony producent, wytwarzający oświetlenie samochodowe, lampy do ciągników i pojazdów wolnobieżnych oraz akcesoria rowerowe od ponad 30 lat. Posiada wykwalifikowaną kadrę specjalistów, nowoczesny park maszynowy oraz własny dział badawczo-rozwojowy wraz z rozbudowanym laboratorium kontrolno-pomiarowym.

Produkty WESEM spełniają wszelkie współczesne wymagania w zakresie bezpieczeństwa jazdy, są efektem połączenia nowoczesnych trendów wzorniczych z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi w dziedzinie projektowania i wytwarzania. Firma z powodzeniem sprzedaje swoje produkty zarówno w kraju (około 45% produkcji) jak i za granicą, głównie na rynek europejski. Dostarcza swoje wyroby na rynek wtórny części zamiennych oraz bezpośrednio do fabryk i montowni pojazdów.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Polskie drogi 2016-05-13

Komentuj:

~Bożydar 2008-09-09

ee no widzę, że jesteśmy lampową - oświetleniową potęgą ;D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.